پوست میوه برای تولید و بسته بندی

  0
  50
  بسته بندی

  محققان بین المللی در یک فعالیت پژوهشی مشترک، پروژه ای را راه اندازی کرده اند که به کمک آن می توان از ضایعات کشاورزی نظیر پوست و دانه برخی محصولات، بسته بندی ها و محصولات بهداشتی پایدار و زیست سازگار تولید کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از سیناپرس،تولید و انباشت مرتب زباله های کشاورزی و مواد غذایی و همچنین پلاستیک های پتروشیمی، مشکلی است که اثرات زیست محیطی و اقتصادی قابل توجهی دارد. در راستای غلبه بر این مشکل، پروژه ای بین المللی به نام ECOFUNCO که به معنی پوشش‌های زیستی چندمنظوره پایدار با عملکرد بالا است با مشارکت دانشگاه آلیکانته اسپانیا طراحی شده است.

  در این پروژه، هدف اصلی، استفاده از ضایعات صنایع کشاورزی و غذایی و در این مورد به خصوص، به کارگیری دانه‌ها و پوست گوجه‌فرنگی، هندوانه و سیب، برای استخراج ترکیبات با ارزشی است که متعاقباً در بسته‌بندی های غذایی و همچنین بهداشت شخصی قابل استفاده خواهند بود.

  بسته بندیبسته بندی

  استفاده از مواد قابل بازیافت برای بسته بندی های دوستدار طبیعت

  به گفته مجریان این پروژه پژوهشی، دستیابی به مواد جدید، پایدار و قابل بازیافت و کمک به اقتصاد چرخشی، دو محور اصلی پروژه ECOFUNCO هستند. به گزارش سیناپرس،ما در این راستا، در آزمایشگاه‌های دانشگاه آلیکانته، موادی با خواص آنتی‌اکسیدانی، روغن‌ها یا بیوپلیمرهایی مانند کوتین پوست از دانه‌های گوجه‌فرنگی، هندوانه، سیب و گوجه‌فرنگی را به دست آورده‌ایم که توسط سایر شرکای پروژه برای به دست آوردن مواد خلاقانه و پایدار استفاده می شوند.

  ببسته بندی

  به گزارش سیناپرس،گروه های مرتبط با این پروژه، به استخراج ترکیبات فعال موجود در ضایعات کشاورزی و مواد غذایی پرداخته و با استفاده از تکنیک های استخراج پایدار مبتنی بر امواج مایکروویو و امواج فراصوت، موفق به دستیابی به عصاره های جدید با ارزش افزوده بالا نظیر پروتئین ها، کوتین، پلی ساکاریدها، پلی فنول ها و اسیدهای چرب شده اند.

  بسته بندیبیشتر بخوانید: روکش‌های جدید Actega با حس لمس قوی

  این ترکیبات، توسعه پوشش های ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی را برای محصولات بهداشتی شخصی مانند دستمال کاغذی و همچنین انواع پلاستیک برای بسته بندی فعال محصولات تازه و کارتن های یکبار مصرف با ویژگی های بهبود یافته ضد آب را امکان پذیر کرده اند. این محصولات ضمنا قابل بازیافت و زیست تخریب پذیر هستند.

  به گزارش سیناپرس،شرح کامل امور فنی مربوط به این پروژه، توسط Asociación RUVID منتشر شده اند.

  مطلب قبلی 7 کتاب برای مدیریت بهتر
  مطلب بعدیترانزیت خارجی 4 ماهه با رشد 31 درصدی به 5 میلیون تن رسید

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 − یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.