رونق صنعت بسته بندی با دستیابی به تکنولوژی های جدید

  گفت و گو با بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان چاپ و بسته‌ بندی

  0
  66
  صنعت بسته بندی

  رئیس اتحادیه صادرکنندگان چاپ و بسته‌ بندی گفت: در برای رونق صنعت بسته بندی و واردات تکنولوژی نیاز به تسهیلات بانکی داریم و باید با دریافت تسهیلات رقابتی تکنولوژی‌ های جدید را در صنعت چاپ و بسته‌بندی وارد کنیم.

  به‌گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از قدس آنلاین، بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان چاپ و بسته‌ بندی با بیان این‌که بزرگ‌ ترین مشکلاتی که ما در حال حاضر برای صنعت چاپ و بسته‌ بندی داریم، موانع کسب‌ و کار در محیط کار است، گفت: با رفع موانع و واگذاری مجوزهای چاپ و بسته‌ بندی به تشکل‌ ها  شاهد رونق و توسعه در این صنعت خواهیم بود.

  وی در ادامه افزود: موانع بسیار زیادی در امور فعالیت چاپخانه‌ها و صنایع وابسته وجود دارد که اگر بتوانیم این موانع را برطرف کنیم سهم ما در GDP این صنعت بسیار افزایش خواهد یافت.

  عابدین با بیان این‌که اصلی‌ترین و اولین مشکل در حوزه صنعت چاپ و بسته‌بندی عدم پرداخت تسهیلات بانکی توسط بانک‌هاست، گفت: ما برای رونق این صنعت و واردات تکنولوژی نیاز به تسهیلات بانکی داریم و باید با دریافت تسهیلات رقابتی بتوانیم تکنولوژی‌های جدید را در صنعت چاپ و بسته‌بندی وارد کنیم.

  رئیس اتحادیه صادرکنندگان چاپ ایران با بیان این‌که کاهش مجوزها و رفع قوانین و مقررات جدید مانع رونق صنعت بسته بندی شده‌ است افزود: ما نیازمند آن هستیم که بتوانیم مقرراتی در این بخش به تشکل‌ های این صنعت واگذار کنیم چرا که این تشکل‌ ها خود آشنا به تمامی قوانین و مقررات در این حوزه هستند.

  عابدین اظهار کرد: اگر مقررات و صدور مجوزها و ایجاد چاپخانه‌ها که در حال حاضر در اختیار وزارت ارشاد است به تشکل‌ های مربوطه واگذار شود، ما شاهد رفع بسیاری از مشکلات در این حوزه خواهیم بود بنابراین امیدوارم قوانین و مقررات در این بخش توسط ارگان‌ های مربوطه اجرا و پیگیری شود.

  وی با بیان اینکه تشکل‌ های مربوطه در جریان هستند که ما در این صنعت نیازمند چه قوانین و چه تعداد چاپخانه هستیم اظهار کرد: در حال حاضر وزارت ارشاد توجه چندانی به صنعت چاپ و بسته‌بندی در این حوزه ندارد و بسیاری از مقررات در این بخش مانع رونق این صنعت شده‌ است.

  عابدین بیان کرد: بسیاری تشکل در کف بازار صنعت بسته بندی و چاپ هستند و بیشتر آگاه هستند که تمرکز و سرمایه‌گذاری باید در چه بخشی صورت گیرد.

   

  کسب موفقیت های چشمگیر در صنعت بسته بندی

  رئیس اتحادیه صادرکنندگان چاپ و بسته ‌بندی با بیان این‌که ما یک جمعیت ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون نفر در مرزهای اطراف ایران داریم افزود: ما در صنعت بسته بندی و چاپ به‌ هیچ‌ عنوان قابل رقابت با کشورهای ترکیه و عربستان نیستیم چرا که ما موفقیت‌ های بسیار چشمگیری در سال‌ های تحریم داشته ایم  به‌ طوری‌ که ایران به‌عنوان یک قطب صنعتی در این حوزه محسوب می شد  و ما در بخش خدمات صادراتی در این حوزه توانستیم افتخارات بسیاری کسب کنیم.

  عابدین بیان کرد: در صورتی‌ که بتوانیم جمعیت ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون‌ نفری را در مرزهای کشور پاسخ دهیم می‌ توانیم در این صنعت دستاورد چشمگیری را کسب کنیم.

  بیشتر بخوانید: کسب بازار چاپ منطقه در گرو رفع قوانین دست و پاگیر

  وی تصریح کرد: متاسفانه ما در چند سال اخیر که در نمایشگاه حوزه‌ های منطقه حضور داشته‌ ایم بسیاری از کشورها تصور می‌ کردند که ما حتی ابزار و لوازم برای چاپ و یا صنعت بسته بندی را نداریم و ما را به عنوان صادرکننده نفت و خشکبار می شناختند در حالی‌ که ما در دوران تحریم به‌ عنوان یک قطب صنعتی در این حوزه توانستیم اقدامات بسیار چشمگیری را انجام دهیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 2 =