معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد

  0
  65
  معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی فرشاد مهدی‌پور را به عنوان معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم محمد مهدی اسماعیلی خطاب به فرشاد مهدی پور؛ معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده است:

  معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیبا عنایت به شایستگی ها و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه مطبوعات، رسانه و فضای مجازی و شناخت از روحیه انقلابی و تعامل سازنده با اصحاب رسانه، به موجب این حکم به سمت «معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» منصوب می شوید.

   امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و بهره گیری از ظرفیت اصحاب رسانه و نیروی انسانی متعهد و انقلابی و مأموریت محوری در امر بازآرایی نظام رسانه­ای کشور با همکاری دیگر دستگاه های مرتبط با امعان نظر به اهداف و شرح وظایف معاونت و مأموریت های ذیل اهتمام وافر را به کار گیرید و قرین توفیق و تأیید باشید:

  ۱. حمایت مادی و معنوی از مطبوعات و اصحاب رسانه به ویژه مطبوعات و رسانه های محلی و منطقه‌­ای و تدوین آیین نامه های صنفی

  ۲. تقویت زیرساخت پایگاه های خبری و نشریات الکترونیک با توجه به شرایط و تحولات فناوری ‌های نوین و تقویت سواد رسانه ای و مجازی و آموزش های تخصصی

  ۳. بهره گیری از ظرفیت مطبوعات، خبرگزاری ها، سایت‌ های خبری و رسانه های اجتماعی برخط در جهت انتشار و معرفی مناسب از رشد و شکوفایی و دستاوردهای انقلاب اسلامی و اهداف رسانه‌ ای و تبلیغاتی نظام در داخل و خارج از کشور

  ۴. پیگیری تدوین و تصویب نظام جامع رسانه ای کشور مبتنی بر آسیب ‌شناسی دقیق از وضعیت فعلی و رفع برخی تبعیضات و کاستی‌ ها در توزیع کاغذ، نظام یارانه و حوزه نشر

  ۵. توسعه مبادلات رسانه ای با سازمان های منطقه ای و بین المللی با عنایت به رویکردهای رسانه ای و فرهنگی دولت مردمی

  ۶. همکاری با صندوق اعتباری هنر به منظور حمایت از اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی با هدف توزیع عادلانه امکانات و تسهیلات در ابعاد مختلف و به طور شفاف در چارچوب قوانین و مقررات

  ۷. باز طراحی ساختار معاونت متناسب با تحولات فضای مجازی و توجه به رسانه‌های اجتماعی

  ۸. ساماندهی فعالیت های رسانه ای مکتوب و مجازی دولت در بخش های مختلف

  ۹. تکمیل نحوه اجرایی سازی مصوبه شورای عالی فضای مجازی در مورد مقابله با اخبار جعلی

  انتظار می‌رود گزارش پیشرفت کارها در هر یک از بندها مستمراً به اینجانب ارائه شود.

  مزید توفیقات جنابعالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) از خداوند منان خواستارم.

   

  سابقه معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  گفتنی است، فرشاد مهدی پور متولد ۱۳۵۷ و دانش آموخته مقطع دکترای سیاست گذاری فرهنگی است.

  از جمله سوابق مطبوعاتی وی می توان به موسس و سردبیر روزنامه صبح‌ نو، عضو هیئت مدیره خبرگزاری مهر و روزنامه ‌های جام ‌جم، صبح ‌نو و تهران ‌تایمز و سایت خبری فردا، مدیر خبرگزاری ‌های خانه ملت و شانا (پایگاه اطلاع ‌رسانی وزارت نفت)، سردبیری هفته نامه ‌های پنجره، سروش‌ هفتگی و آینده ‌سازان، دبیری روزنامه ‌های همشهری و خبر و خبرنگاری در روزنامه‌ های قدس و جام ‌جم و خبرگزاری فارس اشاره کرد.

  همچنین از جمله سوابق پژوهشی وی موسس مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، رئیس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و … است.

  مهدی پور همچنین دارای تالیفاتی در حوزه ارتباطات، رسانه و فضای مجازی است.

  پیش از این محمد خدادی عهده دار مسئولیت معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × دو =