متخصصان ایرانی و تولید دستگاه بسته بندی ترموفرمینگ

  0
  48
  دستگاه بسته بندی

  یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید دستگاه بسته بندی ترموفرمینگ به منظور بسته‌ بندی انواع مواد غذایی و دارویی در کشور شد. 

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی‌ صندوق نوآوری و شکوفایی، محمد شیرزاده، مدیرعامل شرکت فنی و مهندسی طرسام در فصل سوم برنامه رادیویی «جوان‌آپ» رادیو جوان در مورد دستگاه بسته بندی ترموفرمینگ گفت: این دستگاه برای بسته‌ بندی لبنیات، صنایع پروتئینی گوشتی، سالاد و… قابل استفاده است و می‌توان آن را به عنوان دستگاه کارآمد صنعتی و نیمه صنعتی معرفی کرد.

  وی افزود: دستگاه بسته بندی ترموفرمینگ امکان تزریق گاز و اتمسفر اصلاح شده به بسته‌های مواد غذایی را فراهم می‌کند و در این دستگاه انواع پرکن جامدات و مایعات نصب شده است.

   

  دستگاه بسته بندی کارتنینگ 

   مدیرعامل شرکت فنی ومهندسی طرسام در ادامه از تولید دستگاه بسته بندی دیگری به‌نام کارتنینگ جهت جعبه‌گذاری محصولات دارویی، تجهیزات پزشکی و آرایشی و بهداشتی همچون خمیردندان و بطری خبر داد و بیان کرد: این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک عمل می‌کند و اپراتور نقش چندانی در فرآیند بسته‌بندی ندارد.

  شیرزاده یکی از وظایف اصلی دستگاه بسته بندی کارتنینگ را آماده‌سازی و تا کردن بروشور به صورت خودکار و بدون دخالت دست اعلام کرد.  وی در ادامه همچنین به تولید دستگاه بسته بندی بلیستر برای بسته‌بندی قرص‌ها، مواد دارویی و سرنگ‌های از قبل پر شده اشاره کرد و گفت: نحوه بسته‌بندی مواد دارویی و به طور ویژه قرص‌ها در این دستگاه باعث شده است که به یک قسمت جدا نشدنی در شرکت‌های داروسازی تبدیل شود.

  مدیرعامل شرکت فنی و مهندسی طرسام در مورد مزیت رقابتی محصولات این شرکت بیان کرد: شرکت ما این دستگاه‌ها را داخل ایران با توانمندی‌های مهندسین ایرانی تولید و از تکنولوژی داخل ایران استفاده می‌کند و با توجه به اینکه ما در داخل ایران رقیبی نداریم، از استقبال خوبی در بازار برخوردار هستیم. دستگاه‌های ما هیچ صدمه‌ای بر محیط زیست وارد نمی‌کند.

  وی ادامه داد: شرکت ما از دستگاه‌هایی برخوردار است که نمونه خارجی آن وجود ندارد و خود ما طراحی صفر تا صد آن را انجام داده‌ایم. ما سعی می‌کنیم تکنولوژی روز را به دستگاه‌های خود اضافه کنیم، شرکت‌های خارجی نیز از این تکنولوژی‌های استقبال کرده اند.

   

  بیشتر بخوانید: مزیت استفاده از فیلم استرچ بسته بندی در صنعت

  شیرزاده تولید دستگاه‌های  pFS برای بسته‌بندی داروهای خاص و گران را از تولیدات این شرکت در آینده‌ای نزدیک اعلام کرد و با بیان اینکه دستگاه‌های ما در کشورهای دیگر در حال فعالیت هستند، تصریح کرد: صادرات به عراق، ازبکستان، اردن، عمان و کار مشترک با شرکت‌های آلمانی و سوئیسی در برنامه صادراتی شرکت قرار دارد.

  مدیرعامل شرکت فنی و مهندسی طرسام در ادامه با اشاره به اینکه مشتریان ما از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی برای خریداری دستگاه‌ها به طور اقساطی و لیزینگی استفاده می‌کنند، بیان کرد: شرکت ما به دلیل برخورداری از تکنولوژی خاص و ‌های‌تک موفق به اخذ معافیت‌های مالیاتی شده است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست − 17 =