کاهش مصرف بسته بندی و ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در هند

  0
  44
  ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

  ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در هند 

    دولت و مردم هند در تلاش هستند تا استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی را به کمترین میزان کاهش دهند.

  ظروف یکبار مصرف پلاستیکیبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از صنایع سلولزی، به دستور دولت مرکزی هند استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در این کشور ممنوع شد و بر این اساس نی، چنگال، قاشق، بشقاب، فنجان، کیسه، حتی میله گوش پاک کن و دسته پلاستیکی بادکنک‌ها هم از این پس ممنوع شده است.

  در سطح خیابان های هند، در اغذیه فروشی‌های خیابانی و رستوران‌های چرخی که بیشتر از دیگران ظروف پلاستیکی را استفاده می‌کنند، پیش از این انواع ظروف یکبار مصرف پلاستیکی وجود داشت، اما فروشندگان حالا جنس این ظروف را عوض کردند. در سفال فروشی‌های شهر، ظروف یکبار مصرف سفالی یا گلی بیش از گذشته شده است.

  بیشتر بخوانید: تولید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف ممنوع شد

  در سال‌های اخیر کارخانه‌های تولید ظروف یکبار مصرف ساخته شده از خمیر نیشکر، پسماند‌های گیاهی و کاغذ در این کشور پر جمعیت نیز افزایش یافته است. به گفته مقامات دولتی سالانه سه و نیم میلیون تن ضایعات پلاستیکی در محیط زیست این کشور رها می‌شود.

  کارشناسان معتقدند با افزایش کارخانه‌های تولید کننده ظروف یکبار مصرف غیر پلاستیکی و جدی گرفتن اجرای دستورات منع بکارگیری این ظروف پلاستیکی، شاید کمی از حجم این میزان ضایعات پلاستیکی به محیط زیست کاسته شود.

  مطلب قبلیدوره آموزشی پالپ، کاغذ، و محصولات زیستی برگزار می شود
  مطلب بعدیفناوری چاپ سه‌‌بعدی موثر در شناسایی تجارت غیرقانونی تخم لاک پشت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 + چهارده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.