فناوری چاپ سه‌‌بعدی موثر در شناسایی تجارت غیرقانونی تخم لاک پشت

  0
  48
  فناوری چاپ سه‌‌بعدی

  فناوری چاپ سه‌‌بعدی به کمک لاک‌پشت‌های دریایی می ‌آید

  یک محقق با بهره‌گیری از فناوری چاپ سه‌بعدی، تخم هایی شبیه به تخم های لاک پشت را تولید کرده که به ردیاب مجهزند و می توانند در ردگیری و شناسایی تجارت غیرقانونی تخم لاک پشت های دریایی موثر باشند.

  فناوری چاپ سه‌‌بعدیبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از دانا، عوامل متعددی همواره تخم های لاک پشت های دریایی را تهدید می کنند که علاوه بر مرغان دریایی، انسان ها و شکار غیرقانونی این تخم ها توسط انسان ها نیز جمعیت این گونه را در معرض خطر قرار داده است.

  همن امر باعث شده تا یک محقق استرالیایی برای حفاظت از لاک پشت ها وارد عمل کند. هلن فیزی (Helen Pheasey)، زیست‌شناس، توانسته از جدیدترین فناوری چاپ سه‌‌بعدی و فناوری جی‌پی‌اس برای پروژه دکتری خود استفاده کند.

  او با قراردادن تخم لاک‌پشت طراحی‌شده با فناوری چاپ سه‌‌بعدی در میان تخم‌های واقعی، تجارت غیرقانونی تخم لاک‌پشت دریایی در بازار سیاه را ردگیری کرده است.

  بیشتر بخوانید: کاربرد چاپ سه بعدی محصولات زیست الکترونیکی در حوزه دانش پزشکی

  در برخی مناطق، مخصوصاً در کاستاریکا، نوعی نوشیدنی تهیه می‌کنند که حاوی سس گوجه‌فرنگی، لیمو و سس تند است. آن‌ها تخم لاک‌پشت را به این نوشیدنی اضافه می‌کنند و آن را می‌نوشند.

  به گفته دانشمندان، جمعیت لاک‌پشت‌های دریایی در مقایسه با گذشته کمتر است؛ اما در کل، در سراسر جهان افزایش یافته است. وجه مشترک همه پروژه‌های حفاظتی، حفاظت از تخم لاک‌پشت‌ها و سواحل است.

  مطلب قبلیکاهش مصرف بسته بندی و ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در هند
  مطلب بعدی7 گام بازاریابی کم هزینه برای استارت آپ ها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.