حل مشکلات صنعت چاپ به کمک دولت

  0
  66
  صنعت چاپ چاپخانه هودیس هومن محمدی

  یکی از اساسی‌ترین چالش‌های صنعت چاپ را می‌توان افزایش ناگهانی قیمت ارز، بی‌ثباتی بازار و حذف ارز اختصاصی به‌منظور واردات عنوان کرد که متأسفانه تمامی صنایع را تحت تأثیر خود قرار داده و از آنجایی‌ که تولید و بسته‌بندی به‌طور کاملاً زنجیره‌وار به هم متصل هستند، باعث کاهش سفارش‌های چاپی و بسته‌بندی ‌شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، مجتمع چاپ هودیس پارس به‌طور تخصصی از طراحی ساختار و گرافیک تا چاپ و کلیه خدمات تکمیلی در حوزه بسته‌بندی فعالیت دارد که حجم عمده آن را بسته‌بندی‌های دارویی و آرایشی به خود اختصاص داده است و در زمینه بسته‌بندی مواد غذایی و شیرینی و شکلات نیز با برخی از شناخته شده ترین برندهای موجود مانند شرکت‌های دلوسه و دلپذیر همکاری دارد. همچنین این مجتمع در زمینه چاپ رول روی انواع متریال‌ها، کارتن‌سازی و همچنین غرفه‌سازی گرید A نمایشگاهی نیز به‌صورت کاملاً گسترده فعالیت دارد.

  صنعت چاپ مجتمع چاپ و بسته بندی هودیسصنعت چاپ

  امیرهومن محمدی، مدیرعامل مجتمع چاپ و بسته بندی هودیس پارس درباره چالش‌های موجود این حوزه توضیح داد: یکی از اساسی‌ترین چالش‌ها را می‌توان افزایش ناگهانی قیمت ارز، بی‌ثباتی بازار و حذف ارز اختصاصی به‌منظور واردات عنوان کرد که متأسفانه تمامی صنایع را تحت تأثیر خود قرار داده و از آنجایی‌ که تولید و بسته‌بندی به‌طور کاملاً زنجیره‌وار به هم متصل هستند، باعث کاهش سفارش‌های چاپی و بسته‌بندی ‌شده است.صنعت چاپ

  بیشتر بخوانید: کاربرد انواع نایلون در بسته بندی

  صنعت چاپ چاپ و بسته بندی هودیس پارسمشکلات صنعت چاپ با تصمیمات کلان دولتی حل خواهد شد

  وی در مورد آینده کاری مجموعه خود به عنوان یک واحد تولیدی تخصصی در رسته ی بسته بندی پیش بینی کرد: با توجه به این ‌که مجتمع چاپ هودیس پارس به‌طور تخصصی در زمینه بسته‌بندی شرکت‌های دارویی و آرایشی-بهداشتی فعالیت دارد، با پیشرفت هرساله تکنولوژی در صنعت چاپ دنیا، سعی بر آن داشته که همگام با رقبای خارجی خود قدم بردارد. هودیس پارس همیشه به‌عنوان یکی از برترین‌های چاپخانه‌های ایران در حوزه چاپ افست جعبه‌های دارویی شناخته‌ شده و از سوی دیگر سهم قابل توجهی در صادرات جعبه‌های چاپی به خارج از کشور را به خود اختصاص داده است. درمجموع با توجه به تدوین سند چشم‌انداز، برنامه‌ها و اهداف، ادامه راه و آینده برای این مجتمع چاپی کاملاً روشن و روبه‌پیشرفت پیش بینی می شود.

  محمدی در پایان افزود: اصلی‌ترین موضوع که می‌توان به آن اشاره کرد حمایت دولت از صنعت و همچنین تخصیص منابع ارزی و ریالی به‌منظور واردات مواد اولیه و تجهیزات و ماشین‌آلات و تسهیل در واردات موارد فوق از درگاه‌های گمرکی کشور و تلاش جهت رفع تحریم‌ها و همکاری با بانک‌های خارجی است.

   

  مطلب قبلیتشریح اقدامات تعاونی در تامین مواد مورد نیاز چاپخانه‌داران
  مطلب بعدینگاهی به کارنامه فرهنگی دولت سیزدهم در حوزه صنعت نشر

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × دو =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.