جلسه آسیب شناسی تخلفات صنعت چاپ و بسته بندی برگزار شد

  0
  47
  تخلفات صنعت چاپ و بسته بندی

  جلسه آسیب شناسی تخلفات صنعت چاپ و بسته بندی در محل اتحادیه چاپخانه داران تهران برگزار شد.

  در این جلسه احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران، احمد رضا مظاهری عضو هیئت مدیره این اتحادیه، تقی علیان مشاور عالی اتحادیه، نمایندگانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت اطلاعات و اداره اماکن حضور داشتند و به بررسی و آسیب شناسی تخلفات صنعت چاپ و بسته بندی پرداختند.

   به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران، احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در این جلسه با اشاره به تخلفات رو به گسترش برخی از واحدهای چاپی گفت: متاسفانه شاهد هستیم به دلیل رقابت منفی و شرایط اقتصادی حاکم بر بازار، برخی واحدهای چاپی در خیابان ظهیرالسلام و پاساژ شقایق اقدام به چاپ مجوزهای تقلبی و بسته بندی برای اقلام دارویی و غذایی می کنند.

  وی ادامه داد: ما سعی کرده ایم با تدوین نرخنامه جدید و الزامی کردن رعایت آن، تا حدودی رقابت منفی بر بازار را از بین ببریم.

  رسیدگی به تخلفات صنعت چاپ و بسته بندی

  ابوالحسنی تاکید کرد: با توجه به تاثیرگذاری مستقیم صنعت چاپ و بسته بندی بر امنیت روانی، بهداشتی و غذایی جامعه، به دنبال اجرای نظارت و کنترل دائمی بر واحدهای چاپی با کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات و اداره اماکن هستیم.

  بیشتر بخوانید: بایدها و نبایدها درباره تعیین نرخ نامه اتحادیه چاپخانه‌داران

  در این جلسه، تقی علیان مشاور عالی اتحادیه چاپخانه داران تهران با بیان اینکه بر اساس گزارشات میدانی صورت گرفته از سوی اتحادیه، مشخص شد که بروز تخلفات گسترده ناشی از حاشیه امنی است که برخی واحدهای صنفی برای خود احساس می کنند، اظهار داشت: متاسفانه در خصوص رصد بازار صنف چاپ هیچ بازدید دوره ای وجود ندارد و برخی واحدهای صنفی بدون نگرانی، اقدام به ارائه خدمات چاپی غیر قانونی می کنند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 + 3 =