ضرورت استفاده از برچسب اموال در کسب و کارها 

  0
  35
  برچسب اموال

  یکی از برچسب‌هایی که بسیار مورد استفاده مجموعه ها و شرکت‌ها قرار می‌گیرد، برچسب اموال است. اما سوال اصلی این است که چاپ برچسب اموال چیست و دارای چه خصوصیاتی است، تقریباً همه کسب و کارهایی که به ابزاری سریع برای پیگیری وضعیت همه اموال موجود در شرکت و مورد استفاده پرسنل خود نیاز دارند، از لیبل اموال استفاده می کنند.

  برچسب اموال

  مهم ترین خصوصیات برچسب اموال 

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از افکار نیوز، یکی از برچسب ‌هایی که بسیار مورد استفاده مجموعه ها و  شرکت‌ها قرار می‌گیرد، برچسب اموال است. اما سوال اصلی این است که چاپ برچسب اموال چیست و دارای چه خصوصیاتی است،  تقریباً همه کسب و کارهایی که به ابزاری سریع برای پیگیری وضعیت همه اموال موجود در شرکت و مورد استفاده پرسنل خود نیاز دارند، از لیبل اموال استفاده می ‌کنند. این نوع برچسب‌ به وسایل مورد نظر و همچنین کلیه وسایل آماده برای فروش چسبانده می ‌شوند چسبندگی بسیار بالایی دارند که آنرا غیر قابل جدا شدن می کند.

  در حالی که لیبل‌ اموال ابزاری ضروری برای اکثر سازمان‌ها به حساب می ‌آید اما عده ‌ای نمی ‌دانند که برای کسب نتایج بهینه، این برچسب‌ ها را باید کجا نصب کنند. بعضی هم حتی به این باور غلط اعتقاد دارند که برچسب اموال باید جایی دور از دید روی وسایل چسبانده شود. اما همین‌ جا باید ذکر شود که برچسب اموال، حتی وقتی از متریال قابل تخریب ساخته شده و جنس ضد تحریف هم نداشته باشد، در هر صورت می ‌تواند سارقان را از سرقت  منصرف کند. برای بهره بردن از این ویژگی برچسب اموال باید آن را در محلی قابل مشاهده نصب کرد.

  حالت ایده ‌آل این است که چاپ برچسب اموال از متریال غیر قابل جدا شدن و غیر قابل پاک شدن تولید شود و باید چسب بسیار خوبی برای این برچسب ‌ها در نظر گرفته شود، به طوری که تقریبا غیر قابل جدا شدن از سطوح باشند. وقتی از برچسب اموال استفاده می‌کنید، خوب است لیست افرادی که هر یک از اموال در اختیار آنها قرار دارد را داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکل، بدانید بررسی ‌های خود را باید با کمک چه فردی آغاز کنید. این کار همچنین باعث خواهد شد افراد مسئول، در حفظ و نگهداری اموال مربوطه هم کوشاتر باشند.

  حال که متوجه شدیم که برچسب اموال چیست، به بررسی بهترین جا برای چسباندن برچسب اموال می پردازیم. در اینجا لیستی از وسایل رایج و مورد استفاده در شرکت ‌ها را خواهیم دید و بهترین محل برای چسباندن برچسب اموال روی هر یک را بررسی خواهیم کرد.

   

  کامپیوتر، لپ‌تاپ و تجهیزات مشابه

  از آنجا که کامپیوترها اغلب یک کیس و یک مانیتور دارند، شما باید برای هر بخش به طور مجزا برچسب اموال در نظر بگیرید. برای مانیتورها، برچسب را در قسمت پشتی بچسبانید؛ جایی که به راحتی می ‌توان به آن دسترسی داشت و در صورت لزوم بتوان با یک اسکنر اپتیکال دستی، برچسب را اسکن کرد. برای کیس ‌ها، می ‌توانید برچسب را در قسمت درز درب کیس بچسبانیم که در صورت باز شدن درب کیست متوجه آن شوید. برچسب اموال برای لپ ‌تاپ ‌ها هم بهتر است در قسمت زیرین آنها چسبانده شود.

   

  مبلمان، میز، صندلی و قفسه های اداری

  مبلمان اداری که از اجزای جدا نشدنی شرکت‌ ها و سازمان‌ ها هستند. این اموال هم باید برچسب داشته باشند اما برچسب باید جایی قرار بگیرد که به زیبایی آنها صدمه ‌ای وارد نشود. به علاوه به خاطر اندازه بزرگشان، این وسایل کمتر در خطر سرقت هستند.

  برای چسباندن لیبل اموال قفسه ‌ها، کتابخانه ‌ها و سایر اجزای به نسبت کوچک ‌تر، لیبل اموال را در بالاترین قسمت و گوشه سمت راست بچسبانید. برای صندلی‌ های اداری، کاناپه‌ها و موارد مشابه، تگ‌ اموال پشت قسمت تکیه ‌گاه، گوشه سمت راست از بالا یا وسط پشتی چسبانده می ‌شود. برای میز، میز تحریر، میز کار و سایر آیتم ‌های مبلمان اداری که کاربردی مشابه این موارد دارند،لیبل اموال باید در بالاترین نقطه از پایه سمت راست یا نزدیک به گوشه سمت راست چسبانده شود.

  بیشتر بخوانید: آتش سوزی انبار کارتن کارخانه ای در ماهدشت کرج

   

  تجهیزات کارگاهی یا شرکتی که در معرض کثیفی، حرارت و دوده هستند

  ابزار برقی، ماشین‌آلات سنگین و سایر ابزار مشابه هم باید به عنوان اموال بسیار ارزشمند در لیست اموال هر سازمانی ثبت شوند. برچسب اموال برای این وسایل باید در محلی چسبانده شود که با حداقل میزان چربی، دوده، حرارت و کثیفی در تماس است.

   

  لوازم کوچک اداری و لوازم آشپزخانه

  برای لوازم آشپزخانه و دستگاه هایی مثل فکس، فتوکپی و همه انواع تجهیزات مشابه، برچسب اموال باید جایی چسبانده شود که امکان مشاهده و اسکن آن به راحتی وجود داشته باشد. محل قرارگیری معمول برچسب روی این نوع وسایل، گوشه بالا سمت راست است. برای تجهیزات و لوازم بزرگ ‌تر آشپزخانه هم می ‌توان برچسب اموال را روی گوشه بالا و سمت راست آنها چسباند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × دو =