بهترین دستگاه تولید رول استرچ

  0
  48

  جایگاه و قدرت انواع مختلف رول استرچ ها بر تمامی افرادی که در کار بسته بندی هستند، کاملا مشهود و واضح است. اما این رول استرچ ها از طریق دستگاه هایی تولید می‌شوند که باید بسیار خوب باشند و کیفیت لازم را داشته باشند تا برای ما بهترین روز است را به ارمغان بیاورند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از شهر خوان، شرکت های بزرگی در ایران وجود دارند که در زمینه ی ساخت و تولید و فروش انواع مختلف دستگاه های تولید رول استرچ فعالیت داخلی و خارجی زیادی دارند. یعنی به عبارتی بسیار معتبر هستند.

  امروزه پوشش با نایلون یکی از روش های رایج بسته بندی است. زیرا سطح تولید کالاهای مصرفی در کارخانجات افزایش یافته و در هر شرایط آب و هوایی نیاز به بسته بندی مناسب جهت حمل و نقل وجود دارد. در این زمینه از نایلون های کششی جهت بسته بندی استفاده می شود.

  نایلون های رول استرچ به دلیل داشتن ترکیب شیمیایی خاص در صنعت بسته بندی کاربرد فراوانی دارند. اما ابتدا باید بدانیم که برای تولید این نایلون های کشسان از چه دستگاه ها و ماشین هایی استفاده می شود.

  رول استرچدستگاه رول استرچ به چه شکلی عمل می کند؟

  پس از قرار دادن رول محصول روی غلطک های کف، نایلونی باید در وسط رول تنظیم شود. پس از آن باید لبه نایلونی را به قسمتی از محصول چسباند و دستگاه را فشار داد.

  اکنون دکل دستگاه به دور محصول می چرخد، ضمناً فعالیت غلطک های کف شروع شده و رول ها را نیز می چرخاند. با چرخش همزمان دکل به دور محصول و رول محصول، محصول به صورت بهینه بسته بندی می شود. از تنظیمات دستگاه رول استرچ می توان به تنظیم کشش سلفون، کنترل سرعت چرخش دکل و کنترل سرعت چرخش رول اشاره کرد.

  برای کار با دستگاه استرچ پالت، اپراتور ابتدا فیلم کششی را به یکی از پایه های پالت می بندد و شروع عملیات کشش پالت را تحت شرایط خودکار فشار می دهد. پس از آن دستگاه استرچ پالت با توجه به پارامترهای دریافتی مانند پیچش رول استرچ در قسمت پایین و یا قسمت بالایی و تعداد فیلم کششی عمودی جلو و عقب بر روی پالت و با تنظیمات دو دستگاه های اینورتر و میکروسوئیچ فیلیپ و کنترل سیستم کشش فیلم مکانیکی، عملیات کشش پیچ شروع می شود و از ابتدا تا انتهای عملیات کشش پالت مشغول خواهد بود.

  پس از اتمام کار و توقف کامل پالت، اپراتور فیلم را پاره می کند و پالت توسط لیفتراک منتقل می شود و دستگاه برای عملیات بعدی آماده می شود.

  چه روش هایی برای تولید رول استرچ وجود دارد؟

  تولید رول کششی از ماده اولیه تا حالت نهایی نیازمند گذراندن مراحل مختلف عملیاتی است. این مراحل عملیاتی برای فیلم های پلاستیکی مناسب هستند که به دو روش تولید می شوند. این روش تولید فیلم کششی که کواکستروژن نام دارد به دو دسته تقسیم می شود.

  رول استرچچگونه می توان رول استرچی بسیار باکیفیت تولید کرد ؟

  تولید رول کششی با کیفیت مستلزم استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات مدرن و مجهز است. برای ایجاد کشش خوب و باکیفیت باید از بالا بودن ضریب کشش آنها اطمینان حاصل کرد. همچنین شفافیت و تناسب خوب از دیگر مواردی است که باید در نظر گرفته شود. تولید رول کششی با مواد اولیه ی مرغوب به ویژه چسب، مورد استفاده برای تولید، میتواند محصول نهایی بهتری با کارایی بالاتر و بازدهی مناسب تری را تولید کند.

  بیشتر بخوانید:مشخصات بسته‌بندی زعفران صادراتی

  رول کششی صنعتی در واقع همان محصولات نایلونی هستند که برای بسته بندی پالت در صنایع مختلف استفاده می شوند و به سلفون بسته بندی معروف هستند.

  این نوع فیلم استرچ ها از تجمع گرد و غبار بر روی کالا جلوگیری می کنند و همچنین راحتی بیشتری را در حمل و نقل کالا و محصولات بسته بندی ایجاد می کند.

  دستگاه رول استرچ خود را از کجا خریداری کنیم؟

  یکی از مهم‌ترین مواردی که به عنوان یک فردی که نیاز به دستگاه رول استرچ دارد باید مورد بررسی قرار دهید، این است که دستگاه خود را از کجا خریداری کنید. در ابتدای امر قطعاً باید مشخص کنید که نیاز شما به چه مدل دستگاهی است؟

  آیا شما در حد مصارف خانگی به دستگاه رول استرچ نیاز دارید؟ یا در حد سوپرمارکت و قنادی؟ و یا کارگاه دارید؟ و یا اینکه خط تولید بزرگی دارید؟.

  برای هر کدام از مواردی که در رابطه با آنها صحبت شد، باید دستگاه رول استرچ خاصی انتخاب شود و همچنین باید بودجه خاصی برای این امر کنار گذاشته شود. چرا که اگر که شما به عنوان مثال نیاز به دستگاهی در حد مصارف خانگی دارید، اگر بودجه ی بسیار زیادی را برای آن هزینه کنید، باعث می شود که خرید خوبی به هیچ عنوان نداشته باشید.

  مطلب قبلیافزایش بازدید سایت با استفاده از 5 تکنیک ساده
  مطلب بعدیدیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان با پیشکسوت صنعت چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.