بهره برداری از کارخانه تولید کاغذ الیگودرز با ظرفیت 10 هزار تن

  0
  68
  کاغذ الیگودرز

  مدیر اجرایی طرح احیا، فعال‌ سازی و توسعه معادن ایمیدرو گفت: کارخانه تولید کاغذ الیگودرز امسال با ظرفیت ۱۰ هزار تن و اشتغالزایی ۳۵ نفر راه‌اندازی می‌شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا؛ سیدرضا عظیمی، مدیر اجرایی طرح احیا در بازدید از طرح کارخانه تولید کاغذ الیگودرز در جمع خبرنگاران گفت: می توان صنایع متنوعی در پایین دست این کارخانه برای تولید محصولات مختلف از جمله پاکت های معمولی و سیمان احداث کرد که با وجود درصد بالای کلسیم کربنات، کیفیت بسیار بالایی خواهد داشت.

  وی تصریح کرد: کاغذ مورد نیاز کشور در سال بیش از ۶ میلیون تن و کارخانه تولید کاغذ از سنگ الیگودرز ظرفیت بسیار مناسب و خوبی در این راستا است که با وجود معادن عظیم کربنات کلسیم در شهرستان، سرمایه‌گذاران دیگری می توانند در این حوزه فعالیت کنند.

  ظرفیت سنجی ایمیدرو با احداث کارخانه تولید کاغذ الیگودرز

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان نیز گفت: ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) به عنوان یکی از سازمان‌ های توسعه ای وزارت با ظرفیت سنجی در عرصه صنعتی و معدنی و احداث کارخانه تولید کاغذ الیگودرز گام خوبی در این حوزه برداشته شد.

  بهزاد منصوری تصریح کرد: طرح تولید کاغذ از سنگ الیگودرز یکی از بهترین طرح ها در عرصه صنایع است که امیدواریم مطابق برنامه زمانبندی شاهد شروع طرح در سال جاری باشیم.

  وی اظهار داشت: با پیگیری های نماینده الیگودرز در مجلس شورای اسلامی و اهتمام ویژه مدیران ایمیدرو، تجهیزات و ماشین آلات راه اندازی این طرح مهم صنعتی خریداری شده است و تا سه ماه آینده وارد کشور می شود.

  بیشتر بخوانید: افتتاح کارخانه تولید کاغذ از سنگ و اشتغالزایی در اردبیل

  ماشاالله نعمتی فرماندار الیگودرز نیز در این بازدید با اشاره به وجود زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در این شهرستان گفت: با توجه به ظرفیت بخش معدن، زمینه های لازم برای ورود سرمایه گذاران به الیگودرز فراهم است.

  مطلب قبلیتامین مقوا و تعطیلی چاپخانه ها مشکلی بر مشکلات ناشران
  مطلب بعدیشناسایی واحدهای متخلف چاپی توسط بازرسان اتحادیه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × دو =