واردات و تامین چوب به صرفه تر از واردات کاغذ

  0
  52
  واردات و تامین چوب

  اشتغالزایی با واردات و تامین چوب

  مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران معتقد است؛ واردات و تامین چوب برای کارخانجات چوب و کاغذ از واردات کاغذ به صرفه‌ تر است.

  واردات و تامین چوببه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، صفریان مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران تامین چوب از روسیه را از جمله راهکار‌های تامین مواد اولیه این کارخانه اعلام کرد و گفت: در روسیه با قیمت ارزان و پایین‌ تر از قیمت داخلی می‌ توان چوب مورد نیاز را تامین و آن را به کاغذ تبدیل کرد.

  وی افزود: واردات و تامین چوب از واردات کاغذ به صرفه‌ تر است و دولت به جای اینکه با پرداخت یارانه واردات کاغذ چره کارخانجات خارجی را بچرخاند به اشتغال کارگران داخلی کمک کند.

  مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران با بیان اینکه مدرن‌ ترین کارخانه‌ های تولید کاغذ در کشور وجود دارد، ادامه داد: توان تولید کاغذ با کیفیت‌ تر و سفیدتر در کارخانه وجود دارد.

  صفریان گفت: ۶۰۰ میلیون دلار برای ایجاد کارخانه چوب و کاغذ سرمایه گذاری شده است، اما به دلیل مشکل تامین مواد اولیه در حال حاضر یک خط تولید بلااستفاده مانده است و کاغذ وارد می‌ شود.

  وی افزود: ماشین آلات این کارخانه مشکلی ندارند و در تامین قطعات نیز با مشکل روبرو نیستم فقط با توجه به ممنوعیت برداشت چوب از جنگل، تامین مواد اولیه مشکل اصلی این کارخانه است.

  بیشتر بخوانید: بی توجهی به کیفیت تولیدات چوب و کاغذ مازندران

  مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران افزود: امکان تولید کاغذ با کاغذ‌های ضایعاتی نیز در این کارخانه وجود دارد که مستلزم سرمایه گذاری‌های جدید است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 + 9 =