بی نیازی ایران از واردات چوب و کاغذ در آینده نزدیک

  0
  49
  واردات چوب و کاغذ

   معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: با توجه به توسعه زراعت چوب و مشارکت مردم در این زمینه در آینده نه چندان دور کشور از واردات چوب و کاغذ بی نیاز می شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرنگار ایرنا، عباسعلی نوبخت روز سه شنبه در حاشیه بازدید از زراعت چوب و نهالستان های شهرستان دهلران اظهار داشت: تولید یک میلیارد اصله نهال در طول چهار سال در دستور کار قرار گرفته که در سطح کشور توزیع و با مشارکت مردم کاشت می شود و به همین منظور از استان های مختلف کشور بازدید و ظرفیت زیرساخت ها مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

  وی با اشاره به ۱۲۶ نهالستان منابع طبیعی در کشور با ظرفیت ۲ هزار و ۸۶۵ هکتار افزود: در این نهالستان ها سالانه ۲۵۰ میلیون اصله نهال تولید می شود.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی ایلام را از استان های پیشرو در تولید نهال دانست و گفت: این مسئله موجب شده ایلام در این مورد نیز مورد توجه واقع شود و بازدیدها از نهالستان های آن انجام گیرد.

  نوبخت به زراعت چوب در عرصه هایی از استان هم اشاره و اضافه کرد: با توجه به اینکه در کشوری نیمه خشک قرار گرفته ایم، لذا توسعه کمی و کیفی زراعت چوب در دستور کار است و برای تحقق این مهم نیازمند مشارکت عمومی مردم هستیم. واردات چوب و کاغذ

  وی به تلاش کارکنان این سازمان برای توسعه عرصه های منابع طبیعی هم اشاره کرد و گفت: این تلاش ها با هدف ایجاد کشوری سرسبز برای نسل های آینده است و در این کار نیازمند حمایت و همراهی مردم هستیم.

  رئیس سازمان منابع طبیعی گفت: از ۱۳ اقلیم جهان ۱۱ اقلیم در ایران شناسایی شده و به همین خاطر ظرفیت تولید درخت در همه فصول در کشور وجود دارد.

  وی با اشاره به قانون برنامه و ممنوعیت بهره برداری از جنگل ها افزود: توقف بهره برداری از جنگل ها باعث شده رویکرد خود را به سمت سطوحی که عرصه قابلیت چوب وجود دارد، سوق دهیم و امروز شاهد فرهنگ زراعت چوب با مشارکت مردم در کشور هستیم.

  واردات چوب و کاغذ

  بی نیاز از واردات چوب و کاغذ با مشارکت مردم در عرصه زراعت

  نوبخت گفت: با توجه به مشارکت مردم در عرصه زراعت و تولید چوب در آینده نه چندان دور کشور از واردات چوب و کاغذ بی نیاز می شود و با این کار چوب مورد نیاز کشور را تامین و در این موضوع بی نیاز خواهیم شد.

  وی وسعت ایران را ۱۶۵ میلیون هکتار ذکر و تاکید کرد: از این میزان ۱۲۵ میلیون هکتار در معرض فرسایش آبی و ۴۰ میلیون هکتار هم در معرض فرسایش بادی قرار دارد.

  بیشتر بخوانید: تخصیص ارز یارانه ای به واردات چوب و کاغذ در دستور ویژه رئیس‌ جمهوری

  رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری به برنامه ریزی برای آبخیزداری در سطح یک میلیون هکتار در سال اشاره کرد و افزود: با توجه به دغدغه دولت باید مقیاس فعالیت های آبخیزداری را افزایش دهیم و برنامه ریزی لازم برای مطالعه و اجرای ۱۰ میلیون هکتار در سال برابر برنامه هفتم و هشتم فعالیت ابخیزداری را در کشور انجام دهیم.

  مطلب قبلیمجلس و ارشاد پیگیر معافیت مالیاتی صنعت چاپ
  مطلب بعدیمدیر فروش هلدینگ خجسته: بسته‌ بندی دارو بسیار حساس‌ تر از صنایع دیگر است

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهارده + 14 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.