گرانی کاغذ، وقفه در تأمین کاغذ و کاهش تولید کتاب

  0
  47
  وقفه در تأمین کاغذ

  هومان حسن‌پور بیان کرد: به دلیل وقفه در تأمین کاغذ، حجم تولید کتاب در شش ماهه گذشته ۷٠ درصد کاهش پیدا کرده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از شعار سال: هومان حسن‌پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان  اظهار داشت: در شش ماهه گذشته تأمین کاغذ دولتی در بازار نشر با اختلال مواجه شد و تاجران، کاغذهایی را که با ارز دولتی وارد کرده بودند را به بازار نریختند.

  وی بیان کرد: کاغذی که بندی ۳٠٠ هزار تومان فروخته می‌شد در شش ماهه گذشته حتی به ۸٠٠ هزار تومان هم رسید و امروز هم ۶۸٠ هزار تومان فروخته می‌شود.

  حسن پور افزود: به دلیل وقفه در تأمین کاغذ، حجم تولید کتاب در شش ماهه گذشته ۷٠ درصد کاهش پیدا کرده است. چون ناشران نمی‌توانند کاغذ خریداری کنند.

  رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان گفت: مقوا و جوهر هم در دو سال گذشته ۷٠٠ درصد گران شدند و با توجه به عدم عرضه کتاب جدید در بازار، تقاضای مردم برای خرید کتاب نیز در شش ماهه گذشته ۷٠ درصد کمتر شده است.

   

  بیشتر بخوانید:

  افزایش قیمت کاغذ کاهی بر صنعت چاپ

  وعده های وزیر برای حل مسئله کاغذ

   

  وقفه در تأمین کاغذ و تبدیل کتاب به کالای لوکس

  با توجه به گران شدن قیمت کاغذ و عدم مدیریت صحیح ارز دولتی برای تهیه کاغذ برای ناشران شاهد ناتوانی این صنف برای تامین کاغذ مورد نیازشان هستیم؛ اگر به همین منوال پیش برویم باید شاهد از بین رفتن بخش بزرگی از دوستداران کتاب باشیم؛ چرا که با توجه به کمبود و گرانی کاغذ، کتاب تبدیل به یک کالای لوکس خواهد شد.

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 − 6 =