کاهش واردات کاغذ چاپ و تحریر با افزایش توان تولید داخلی

  گفت و گو با مدیرکل صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار وزارت صمت

  0
  85
  صنایع خلاق وزرات صمت واردات کاغذ چاپ و تحریر

  به گفته مدیرکل صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار وزارت صمت، امیدواریم با افزایش توان تولید کاغذ چاپ و تحریر در کشور، واردات کاغذ چاپ و تحریر را که تا سال گذشته بیش از 95 درصد بوده است کاهش داده و تولید داخل را افزایش دهیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ مونا ابروفراخ، مدیرکل صنایع سلولزی، چاپ و نوشت‌افزار وزارت صمت در حاشیه پنجمین نمایشگاه کاغذ و مقوا با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی، گفت: نمایشگاه‌ صنایع سلولزی، چاپ و نوشت‌ افزار در پنجمین سال با قوت و حضور پررنگ همه زنجیره فعال این حوزه در حال برگزاری است. برگزاری این نمایشگاه، به ایجاد ارتباط موثر‌تر همه اعضای زنجیره منجر خواهد شد.

   وی ادامه داد: با افزایش توان زنجیره تولید، زمینه‌ های رقابتی نیز افزایش پیدا می‌ کند و در نهایت بر قیمت تمام شده محصولات و کالاهای این حوزه نیز اثر‌گذار خواهد بود.

   ابروفراخ با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه‌ ها، ایجاد ارتباط بهتر میان مصرف‌ کننده و تولیدکننده است، عنوان کرد: با تقویت ارتباطات، می‌ توانیم شرایط بهتری برای مصرف‌ کنندگان و خریداران کاغذ فراهم کنیم؛ علاوه‌ بر این تقویت توانمندی‌ ها کمک می‌ کند، بتوانیم تراز تجاری مثبتی در این حوزه رقم بزنیم. در فضای نمایشگاهی علاوه بر معرفی واحدهای تولیدی به یکدیگر، زمینه‌ های صادرات نیز در این بخش تقویت می‌شود، زیرا هرچه این زمینه‌ ها افزایش پیدا کند، قطعا محصول نهایی با کیفیت بهتر تولید می‌ شوند.

  واردات کاغذ چاپ و تحریرپیشگیری از خروج ارز با کاهش واردات کاغذ چاپ و تحریر

   ابروفراخ با اشاره به تاکیدات دولت سیزدهم در بحث تولید کاغذ، گفت: طی روزهای اخیر اتفاق خوبی در حوزه تولید کاغذ تحریر کتاب‌ های درسی رقم خورده است که از امسال 75 درصد کاغذ مورد نیاز در داخل کشور تامین می‌ شود و این نوید را می‌ دهد که سایر فعالان و تولیدکنندگان که طی سال‌ های گذشته از مدار تولید کاغذ چاپ و تحریر خارج شده بودند به این مدار برگردند.

  بیشتر بخوانید:

  پنجمین نمایشگاه بین‌‌المللی کاغذ و مقوا افتتاح شد

  آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی برگزار شد

    وی یادآور شد: در این زمینه امیدوارم بتوانیم واردات کاغذ چاپ و تحریر به کشور را که تا سال گذشته بیش از 95 درصد بوده است، کاهش دهیم و تولید داخل را افزایش دهیم. یکی از تبعات این کاهش، پیشگیری از خروج ارز از کشور است؛ همچنین زمینه‌های صادرات کاغذهای تولیدی به کشور فراهم خواهد شد.

  مطلب قبلیطرح اعمال مشوق‌ های بیمه کارفرمایی در ازای جذب فارغ التحصیلان
  مطلب بعدیاز کاغذ پایه برای تولید جلد کتاب‌ های درسی رونمایی شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده + دوازده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.