مطالبات کارگران کاغذ پارس باید در مجلس بررسی شود

  0
  63
  کارگران کاغذ پارس

  کارگران کاغذ پارس خواستار اصلاح مطالبات قانونی شان هستند 

  کارگران شرکت‌های کاغذ پارس و ام‌دی‌اف هفت تپه در شوش خواستار اصلاح رابطه قراردادی خود و دریافت همه مطالبات و مزایای قانونی هستند. امام جمعه شهرستان شوش در این رابطه گفت: مشکل قراردادهای کارگران کاغذ پارس پارس و هفت تپه از روش‌های قانونی و از طریق مجلس شورای اسلامی باید حل شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فارس، کارگران شرکت کاغذ پارس و شرکت ام‌دی‌اف هفت تپه خواستار اصلاح رابطه قراردادی خود و دریافت همه مزایای قانونی هستند.

  کارگران کاغذ پارس در دیدار با امام جمعه خواستار اجرای قانون طبقه‌بندی مشاغل، چهار شیفته شدن و حذف کار ۱۲ ساعتی پرفشار، حذف واسطه پیمانکاری و تبدیل قرارداد مستقیم با شرکت مادر کاغذ پارس شدند.

  حجت الاسلام مهدی علیزاده در رابطه با مطالبات کارگران کاغذ پارس اظهار کرد: یکی از ارکان پشتیبانی از تولید، حمایت از کارگران است چرا که کارگر فعال و با نشاط، ثروت ملی ایجاد می‌کند که در نهایت زمینه‌ساز آبرو، اقتدار و استقلال کشور خواهد بود.

  وی خطاب به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: آیا کارگری که امنیت شغلی ندارد، کارگری که قراردادهای آنها کوتاه مدت یک ماهه یا سه ماهه است، می‌تواند کارگر با نشاطی باشد.

  امام جمعه شهرستان شوش گفت: چرا وقتی رهبر انقلاب حرفی می‌زند مجلس نمی‌آید نسبت به این امر قوانینی ایجاد کند یا خلا‌های قانونی را مرتفع کند، وظیفه نمایندگان قانون‌گذاری، اصلاح قوانین و رفع کردن خلاء‌های قانونی است.

  علیزاده با بیان اینکه برخی از افراد از این خلاءهای قانونی در جهت منافع شخصی خود استفاده می‌کنند، عنوان کرد: این افراد، کارگران را به تجمع در مقابل شرکت تهیج کرده و  آن‌ ها می‌خواهند خلل ایجاد کنید اگر چه کارگران شرکت کاغذ پارس هیچ گونه خللی ایجاد نکردند.

  وی با تاکید بر اینکه کارگران کاغذ پارس هیچ گونه حقوق عقب افتاده ندارند، بیان کرد: مشکل قراردادهای کارگران از روش‌های قانونی و از طریق مجلس شورای اسلامی باید حل شود؛ البته راه حل برخی مطالبات در اختیار شرکت بوده و باید نسبت به انجام آن‌ها اقدام کند.

  بیشتر بخوانید: تعهدات کاغذ پارس شوش به خواسته های کارگران براساس قوانین

  امام جمعه شوش افزود: بنده بارها گفتم که قراردادهای یک ماهه و سه ماهه مورد قبول ما نیست و مجلس شورای اسلامی باید به قضایا ورود کند.

  گفتنی است، مدیر اداره کار شوش در پاسخ به انتقادات می‌گوید: طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگران در حال تدوین است که پس از نهایی شدن و تأیید وزارت کار به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

  مطلب قبلی حل معضل صدور بی‌رویه مجوزهای استان لرستان
  مطلب بعدیتعلیق کارخانه موندی اوکراین در پی جنگ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.