رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا از ثبات نسبی بازار کاغذ خبر داد

  0
  96
  کاغذ کشور

  رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا با بیان اینکه بازار کاغذ در ثبات نسبی به‌ سر می‌برد، ابراز امیدواری کرد که با کمک‌های دولتی، ثبات در این بازار، تداوم پیدا کند.

  وضعیت روز کاغذ از زبان رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، احمد شریفان، رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا با اشاره به وضعیت کنونی بازار کاغذ و مقوا، گفت: با وجود افزایش قیمت اما موجودی انبارهای کاغذ در میان فروشندگان و بنکداران خوب و مناسب است و مشکلی در زمینه تامین اجناس کاغذ چاپ و تحریر نداریم و امیدواریم با کمک دولت این ثبات پایدار باشد.

  شریفان با اشاره به افزایش قیمت نسبی طی هفته اخیر در بازار کاغذ نیز عنوان کرد: به‌دنبال انجام مذاکرات وین، بازار کمی دچار نوسان شده و برخی به‌دنبال اعلام نتایج این مذاکرات‌اند.

  رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا افزود: وضعیت امروز بازار متاثر از تعیین تکلیف ارز 4200 تومانی است، زیرا اگر این ارز حذف شود، بخش زیادی از اهالی نشر که کاغذهای مورد نیاز خود را به صورت دولتی تامین می‌ کردند، متضرر می‌ شوند.

  وی ادامه داد: حذف ارز دولتی فقط می‌ تواند به نفع دولت باشد و سایر رسته‌های فعال در این حوزه‌ ها مثل فروشندگان کاغذ و مقوا و ناشران و چاپخانه‌ داران به دنبال این حذف ضرر زیادی می‌ بینند.

  رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا با بیان اینکه تولیدات کارخانه چوب و کاغذ مازندران و پارس در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار خواهد گرفت، گفت: این دو مجموعه سالانه در حوزه تولید کاغذ چاپ و تحریر فعال هستند و قرار است که محصولات و تولیدات خود را در اختیار اهالی نشر قرار دهند و مذاکراتی نیز در این زمینه انجام شده است.

  بیشتر بخوانید: تصویب تخصیص کاغذ به ناشران

   وی همچنین درباره تامین کاغذ مورد نیاز رسانه‌ها نیز توضیح داد: کاغذ روزنامه، در روزهای اخیر افزایش قیمت داشته است. البته خبرهای خوبی شنیده‌ ایم که قرار است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کاغذ روزنامه را در اختیار رسانه‌ ها قرار دهند که می‌ تواند بخش عمده‌ای از مشکلات اهالی رسانه حل شود.

  گفتنی است امروز هر بند کاغذ تحریر 70 گرمی، 70 در 100 چینی به قیمت 680 هزار تومان و هر بند کاغذ تحریر 70 گرمی، 60 در 90 چینی نیز به قیمت 570 هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌ شود.

   هر بند کاغذ تحریر 80 گرمی، 70 در 100 اندونزی نیز به قیمت 770 هزار تومان و هر بند کاغذ تحریر 80 گرمی 60 در 90 اندونزی نیز به قیمت 670 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

   همچنین کاغذ گلاسه براق 70 در 100  نیز به تناسب گراماژ آن از 310 تا 340 هزار تومان در بازار قیمت‌گذاری شده است.

  مطلب قبلیمدیر فروش شرکت حوله پارادایس تبریز؛ نمایشگاه باید تخصصی برگزار شود
  مطلب بعدیکاربرد کارتن های اسباب کشی و تفاوتشان با نمونه های مشابه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 − 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.