افزایش 30 هزارتومانی قیمت کاغذ تحریر در بازار

  0
  67
  چوب و کاغذ مازندران

  وضعیت قیمت کاغذ تحریر در بازار

  قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد در هفته جاری با فزایش نسبی همراه بوده و امروز به بندی ۶۶۰ هزار تومان رسید. در عین حال فعالان این بازار از موجودی مناسب این کالا در بازار خبر داده‌اند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ افزایش قیمت کاغذ تحریر در بازار داخلی کاغذ و مقوا در روزهای گذشته ادامه داشته و هر بند کاغذ چاپ و تحریر 30 هزار تومان با افزایش قیمت مواجه شده است. بر این اساس کاغذ تحریر 70 در 100 با گرماژ 70 گرم به بندی 650 هزار تومان رسیده است.

  از سوی دیگر سایر انواع کاغذ نیز در بازار با افزایش قیمت همراه بوده‌ است،‌ از آن جمله کاغذ روزنامه است که به بندی 23 هزار و 500 رسیده است. در دو ماه گذشته قیمت این کاغذ از 18 تا 20 هزار تومان متغیر بوده است.

  کاغذ گلاسه نیز دیگر کالایی است که در بازار کاغذ دچار افزایش قیمت شده است،‌ گاغذ گلاسه که تا یک ماه پیش 22 هزار تومان بود حالا به بالای 28 هزار تومان افزایش یافته است.

  کارشناسان افزایش قیمت‌های فعلی در بازار را مرتبط با کمبود کالا ندانسته و اظهار می‌دارند که کاغذ در بازار به اندازه کافی وجود دارد و تنها کاهش بند چمنی در کاغذ تحریر موجب افزایش قیمت این کالا شده است،‌ در حالیکه برندهای دیگر قیمت کاغذ تحریر در بازار هم‌چنان به اندازه کافی در بازار موجود هستند.

  بیشتر بخوانید: آمار واردات کاغذ تحریر در 6 ماهه اول سال

   پیش‌بینی‌ها حاکی از ادامه‌دار بودن روند افزایش قیمت کاغذ تحریر در بازار است؛ زیرا در نیمه دوم سال معمولا حجم فعالیت‌ ها بیشتر شده و تقاضا برای این کالا رو به فزونی می‌ رود،‌ از سوی دیگر خبرهایی حاکی از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در ماه‌های آتی این امید را برای بازار کاغذ و مقوا به وجود آورده که رکود کاهش بیشتری داشته باشد.

  مطلب قبلیآمار واردات کاغذ تحریر در 6 ماهه اول سال
  مطلب بعدیاعلام برندگان جوایز نوآوری در صنعت فلکسو

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دوازده − سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.