آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی برگزار شد

  0
  79
  آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر

  قول حمایت معاون وزیر از کارخانه های تولید کاغذ در آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر 

  آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی با حضور معاون فرهنگی وزارت ارشاد، معاون وزیر آموزش و پرورش و استاندار مازندران در محل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندارن برگزار شد.

  آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریربه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مازنی نیوز، یاسر احمدوند معاون معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی با اظهار این که ظرفیت تولید و تامین ۱۰۰ درصدی کاغذ تا قبل از پایان دولت سیزدهم برای نشر داخلی به سرعت در حال برنامه‌ریزی و اقدام است ، گفت : اراده دولت در تامین کاغذ از طریق تولید داخلی است.

  وی با اظهار این که ظرفیت تولید و تامین ۱۰۰ درصدی کاغذ تا قبل از پایان دولت سیزدهم برای نشر داخلی به سرعت در حال برنامه‌ریزی و اقدام است، گفت : اراده دولت در تامین کاغذ از طریق تولید داخلی است.

  احمدوند در ادامه آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی افزود : امروز جهت و سمت و سو برای استقلال کشور و توانمندسازی کشور برای رفع نیازهای اساسی کشور بدرستی از سوی دولت سیزدهم عملیاتی شده است.

  وی با بیان این که امسال تا ۴۰ هزار تن از نیاز کاغذ کشور از محل تولید داخل تامین خواهد شد، گفت: واردات چوپ و کاهش تعرفه واردات به عنوان دیگر نیاز کارخانه های تولید کاغذ را نیز به صورت جدی پیگیری می کنیم.

  احمدوند با ذکر این نکته که بهای تمام شده تولید کاغذ باید به نفع مصرف کننده باشد، افزود : همسو با این رویکرد اولویت با تولید کیفی کاغذ و کاهش قیمت تمام شده است.

  معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که آموزش و پرورش یکی از بزرگ ترین مشتریان کاغذ کشور است که با اهتمام دولت تامین نیاز این مجموعه بزرگ از محل تولید داخل و شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران رقم خورده است ، اظهار داشت : چوپ و کاغذ مازندران توانایی تامین کاغذ کشور در حوزه نشر را هم دارد.

  وی افزود : طبق هماهنگی های لازم از شهریور امسال هر ماهه یک هزار تن کاغذ از شرکت چوپ و کاغذ مازندران برای تنظیم بازار با قیمت پایین تر وارد بازار خواهد شد.

  احمدوند در ادامه آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی تصریح کرد : وزارت ارشاد نیمی نیاز بازار کشور را باید در داخل تامین کند و در همین راستا امسال ۳۰ هزار تن کاغذ کتب درسی دانش آموزان از تولید داخلی تامین خواهد شد.

  وی به نیاز ۲۰ هزار تنی کاغذ تحریر کشور هم اشاره کرد و گفت : با جدیت کارخانه های داخلی، رفع این نیاز با توان داخلی هم قابلیت عملیاتی شدن دارد .

  تامین کاغذ کتب ۷۰ درصد دانش‌آموزان

  آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریرامید نیک نژاد مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران هم در آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی ضمن تجلیل از دولت سیزدهم و اهتمام ویژه معاون اول محترم رئیس جمهور در حمایت از کالای ایرانی گفت: این قرارداد بزرگ ترین قرارداد تولید و تامین کاغذ مورد نیاز کتب درسی کشور است که ۷۰ درصد نیاز دانش‌آموزان را تامین می کند. 

  نیک نژاد  افزود : تحقق منویات مقام معظم رهبری در شرایط سخت کمبودها و جنگ نابرابر و تحریم های ظالمانه دشمنان پس از سال ها از افتخارات این شرکت است و در سال ۹۰ این شرکت تنها موفق شده بود که ۱۴ هزار تن کاغذ را تولید و در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد اما اکنون ضمن تحویل پنج هزار تن کاغذ تحریر در انتهای سال ۱۴۰۰ ؛ تداوم تولید در این نوع کاغذ به تعهد اخلاقی و اجتماعی خود نیز در تامین کاغذ کتب درسی عمل کند.

  وی در آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی ادامه داد : تولید کاغذ چاپ و تحریر دانش آموزان در راستای شعار ما می‌توانیم دولت سیزدهم  قدمی بزرگ در راه رفع نیاز و خودکفایی کشور است و با اجرای این توافق نامه از خروج ۳۰ میلیون دلار ارز کشور جلوگیری خواهد شد . 

  نیک نژاد حمایت وزرای آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی را در دستیابی به این تفاهم‌نامه بسیار با ارزش دانست و بر اراده کارکنان مجموعه چوب و کاغذ مازندران برای تحقق این توافق تا پایان سال جاری تاکید کرد .

  مدیر عامل چوب و کاغذ مازندران تصریح کرد:در صورت حمایت دستگاه های اجرائی کشور این مجموعه قادر خواهد بود ۱۵هزار تن دیگر از نیاز کشور را تا پایان سال جاری تامین کند.

   

  خرید کاغذ از مازندران را افزایش می‌دهیم

  لطیفی معاون وزارت آموزش و پرورش نیز در آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی اظهار کرد: این اقدام یکی از مهمترین مصادیق ما می‌توانیم است، از جهت دیگر این اقدام مصادقی برای تزریق امید در جامعه است.

  وی ادامه داد: از افزایش ظرفیت تولید حمایت می‌کنیم و برنامه داریم که میزان خرید از این مجموعه را افزایش دهیم.

  معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان سخنان خود در آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی خاطرنشان کرد: انتظار افزایش کیفیت هم باید در دستور کار مدیران مجموعه قرار گیرد.

   

  حمایت دولت از خودکفایی تولید کاغذ در مازندران

  آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریردر ادامه آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی حسینی پور استاندار مازندران با قدردانی از توانمندی کارکنان شرکت چوب و کاغذ استان، اظهار کرد: این مجموعه به دست فرزندان این استان با وجود ناملایماتی که در طول سال‌ها با آن مواجه بود با نگاه دولت جدید باید چوب و کاغذ به هاب تولید کاغذ کشور تبدیل شود.

  وی اضافه کرد: این مجموعه با حمایت و پشتیبانی رئیس جمهور و وزرا فعال شده و با توجه به گزارشات ارائه شده نشان می‌دهد که پیام رئیس جمهور به خوبی در این کارخانه عملیاتی شده است.

  بیشتر بخوانید: شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در حمایت بانک ملی

  حسینی‌پور اضافه کرد: اگر جشن تولید کتاب‌های درسی کشور که بیش از ۷۰ درصد است و تا سال آینده تا ۱۰۰ درصد نیز تامین شود با نگاه حمایتی دولت مردمی آیت الله رئیسی رقم خورده است.

  وی در ادامه آیین آغاز تولید کاغذ چاپ و تحریر ویژه کتب درسی با اعلام اینکه در حمایت از تولید داخل با برخی مافیای مواجه هستیم، افزود: این افراد از خارج کشور نیامده بلکه با دسترسی‌های دارند که اجازه نمی‌دهند تولید در کشور شکل بگیرد؛ یکی از شاخص‌های دولت مردمی این است که در برابر مافیا بیاستد که شعار حمایت از تولید داخل رهبر انقلاب را محقق کند.

  مطلب قبلیارائه آخرین تحولات در نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی
  مطلب بعدیافزایش فروش سایت با  7 گام ضروری

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 − 14 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.