کاغذ مورد نیاز شرکت چاپ و نشر کتاب‌ های درسی ایران تامین می شود

  0
  98
  شرکت چاپ و نشر کتاب‌ های درسی ایران

  پنج هزار تن کاغذ برای شرکت چاپ و نشر کتاب‌ های درسی ایران تولید می شود

  مدیرعامل شرکت چاپ و نشر کتاب‌ های درسی ایران از امضای قرارداد با شرکت چوب و کاغذ مازندران خبر داد و گفت که قرار است تا اردیبهشت ماه سال 1401 حدود پنج هزار تن کاغذ چاپ و تحریر به این مجموعه تحویل داده شود.

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا سیدمحمد موسوی‌ کیانی، مدیر عامل شرکت چاپ و نشر کتاب‌ های درسی ایران با اشاره به امضای قرار داد این شرکت با کارخانه چوب و کاغذ مازندران، گفت: ما یک قرارداد برای تحویل پنج هزار تن کاغذ چاپ و تحریر امضا کردیم که قرار است بخشی از آن تا پایان سال و بخش دیگر آن تا اردیبهشت ماه به ما تحویل داده شود.

   وی ادامه داد: پس از تحویل این محموله برای سال آینده نیز قرارداد همکاری جدید امضا خواهیم کرد و این موضوع به میزان تولید کارخانه چوب و کاغذ مازندران در 1401 بستگی دارد.

   موسوی با بیان اینکه سالانه برای تولید کتاب‌های درسی به حدود 23 هزار تن کاغذ چاپ و تحریر نیاز است، عنوان کرد: البته این پنج هزار تن مقدار کمی از کاغذ مورد نیاز شرکت چاپ و نشر کتاب‌ های درسی ایران را پوشش می‌ دهد اما در صورتی که این کارخانه توانایی تولید مقادیر بیشتری کاغذ داشته باشد، میزان خرید خود را افزایش می ‌دهیم.

   وی یادآور شد: مالکیت کاغذ کتاب‌ های درسی در اختیار وزارت آموزش و پرورش است و خریداری کاغذ از چوب و کاغذ مازندران نیز در کارگروه کاغذ سازمان پژوهش و برنامه‌ ریزی آموزشی گرفته شده و  شرکت چاپ و نشر کتاب‌ های درسی ایران فقط به عنوان مجری عمل می‌ کنیم.

   موسوی با بیان اینکه چاپ کتاب ‌های درسی به طور مشترک توسط شرکت افست و شرکت چاپ و نشر کتاب ‌های درسی انجام می‌شود، گفت: ما و افست مجموعا به حدود 45 هزار تن کاغذ نیاز داریم که چاپ کتاب ‌های ابتدایی توسط افست و متوسطه اول و دوم توسط ما انجام می‌ شود.

  بیشتر بخوانید: حمایت از کاغذهای ایرانی به شرط ارتقای کیفیت و تحویل به موقع

  وی با اشاره به مذاکراتی که با مدیرعامل جدید شرکت چوب و کاغذ مازندران انجام شده است، ادامه داد: مدیرعامل در این دیدار گفت که در هر ماه می ‌توانیم حدود چهار هزار تن تولید کاغذ داشته باشیم اما این تولیدات برای سایر مجموعه ‌ها مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز خواهد بود.

   موسوی با بیان اینکه امیدواریم این مجموعه با مشکلی در حوزه تولید روبرو نشود و کیفیت محصولات نیز ارتقا یافته باشد، تاکید کرد: ما اکنون در حال چاپ کتاب‌ های درسی سال تحصیلی آینده هستیم و همه کتاب‌ های درسی باید تا اول شهریور سال آینده در کشور توزیع شود.

  مطلب قبلیاعتراض به ثبت ‌نام دستفروشان کتاب در سامانه «سامان ‌بازار»
  مطلب بعدیاعلام قوانین جدید بسته‌بندی پلاستیکی میوه و سبزیجات از سوی فرانسه 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 − یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.