اعتراض به ثبت ‌نام دستفروشان کتاب در سامانه «سامان ‌بازار»

  0
  76
  مالیات از سپرده گذاری

  نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ و مقوای استان های کشور و مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران در نامه ای خطاب به معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی نسبت به امکان ثبت ‌نام دستفروشان کتاب در سامانه «سامان ‌بازار» اعتراض خود را ابراز داشت.

  ثبت ‌نام دستفروشان کتاب در سامانه «سامان ‌بازار»

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین ، قدرت‌اله محمدی، عضو هیئت ‌مدیره‌ و مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از امکان ثبت ‌نام دستفروشان کتاب در سامانه «سامان ‌بازار» خبر داد و با تاکید بر تاثیر این سامانه بر تقویت نظارت بر عملکرد این فعالان از آمادگی برای همکاری با اتحادیه ناشران و کتاب ‌فروشان تهران گفت.

   وی با اشاره به آغاز ثبت ‌نام دستفروشان در سامانه «سامان بازار» درباره مفهوم ساماندهی دستفروشان در این سامانه بیان کرد: جمع ‌آوری دستفروشان از سطح پیاده‌رو‌ها با هدف تسهیل رفت‌ و ‌‌آمد مردم در معابر، هدف اصلی از ساماندهی دستفروشان با آغاز ثبت ‌نام آن ‌‌ها در «سامان‌ بازار» است. همه دستفروشان اعم از دستفروشان کتاب می ‌توانند در این سامانه ثبت ‌نام کنند.

  محمدی درباره تاثیر طراحی سامانه «سامان ‌بازار» بر دستفروشان کتاب به‌ ویژه بعد از چند تجربه اتحادیه ناشران و کتاب ‌فروشان تهران با همکاری نیروی انتظامی در جمع‌آوری بساط‌گستران و عرضه‌ کنندگان کتاب قاچاق گفت: با توجه به اینکه سامانه «سامان ‌بازار» زیر نظر شهرداری تهران فعالیت می ‌کند و ماهیتی رسمی دارد، امکان نظارت بر دستفروشان کتاب نیز تقویت می شود.

  دستفروشان کتاب در سامانه «سامان ‌بازار»وی ادامه داد: دستفروشان در روز ‌بازار‌ها، شناسنامه‌ دار هستند و فرصتی برای عرضه زیرزمینی و بساطی کتاب وجود نخواهد داشت. بی‌تردید کالا‌های ناسالم در این مکان ‌ها عرضه نخواهد شد؛ علاوه ‌بر این آمادگی داریم با اتحادیه ناشران و کتاب ‌‌فروشان تهران همکاری‌ های لازم را داشته باشیم.

  عضو هیئت ‌مدیره‌ و مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران برای جاماندگان احتمالی برای ثبت ‌نام در «سامان ‌بازار» بیان کرد: حتی اگر در فرصت تعیین‌‌شده متقاضیان موفق به ثبت ‌نام در سامانه نشدند، غرفه برای فعالیت به آن‌ ها داده خواهد شد.

  در پی انتشار  خبر ثبت ‌نام دستفروشان کتاب در سامانه «سامان ‌بازار» در خبرگزاری ایبنا، غلامرضا شجاع، نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ و مقوای استان های کشور و مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران خطاب به یاسر احمدوند معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی نوشت.

  دستفروشان کتاب در سامانه «سامان ‌بازار»بیشتر بخوانید:

  جمع آوری کتاب قاچاق و ممنوعه در تهران

  شیوه های جدید قاچاقچیان کتاب

   

  رقیب قافله کتابفروشان عاشق یا شریک دزدان بساط گستر

  مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران از یاسر احمدوند با درخواست ورود به مسئله ثبت ‌نام دستفروشان کتاب در سامانه «سامان ‌بازار» گفت: اجرای این طرح ظلم بزرگی در حق کتابفروشان شریف و عاشق است که عمریست با کتاب عشق بازی می کنند و نه کاسبی.

  وی ادامه داد: دستفروشان کتاب و بساط گستران دو نوع کتاب عرضه می کنند که عبارتند از کتاب های دارای مجوز که مورد استقبال مردم قرار می گیرند ولی در تاریکخانه های چاپخانه های خلافکار بدون مجوز هزاران نسخه در تاریکی چاپ می ‌شوند؛ علاوه بر آن کتاب هایی را عرضه می کنند که بعد از انقلاب اجازه چاپ ندارند و بدون مجوز هستند.

  شجاع در انتها افزود: شهرداری با ایجاد سامانه «سامان ‌بازار» می خواهد رقیب برای قافله کتابفروشان عاشق یا برای کسب درآمد خودش شریک دزدان بساط گستر باشد.

  دستفروشان کتاب در سامانه «سامان ‌بازار»

  مطلب قبلیواردات اروپا از ایران ۲۹ درصد رشد کرد
  مطلب بعدیکاغذ مورد نیاز شرکت چاپ و نشر کتاب‌ های درسی ایران تامین می شود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  7 + شانزده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.