کشف کاغذ های احتکار شده و کاهش قیمت کاغذ در بازار

  0
  64
  برگزاری الکترونیکی آزمون های کنکور سراسری

  قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد با کاهش قابل توجه روبرو شد،‌ بسیاری کشف انبارهای احتکار کاغذ در دو هفته گذشته را در کاهش قیمت کاغذ در بازار  بی‌تاثیر نمی‌دانند.

  کاهش قیمت کاغذدر بازاربه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم،‌ در پی کشف محموله‌های کاغذ احتکار شده در هرمزگان طی دو هفته گذشته‌، قیمت کاغذ در بازار آزاد با کاهش روبرو شد.

  کاغذ تحریر که از ابتدای سال تاکنون روند افزایشی داشته و به بندی 850 هزار تومان رسیده بود‌، حالا با کاهش چند مرحله‌ای به 785 هزار تومان کاهش داشته است.

  کاهش قیمت کاغذ تحریر در حالی اتفاق افتاده که قیمت کاغذ روزنامه روند افزایشی خود را  همچنان طی کرده است . هر کیلو کاغذ روزنامه بین 37 تا 39 هزار تومان معامله می‌شود. به نظر می‌رسد در زمینه تولید کاغذ روزنامه در کشور باید تدبیری اندیشیده شود.

  کاهش قیمت کاغذدر بازار دلایل کاهش قیمت کاغذ در بازار

  اما کاهش قیمت کاغذ گلاسه نیز مشاهده می‌شود،‌ هر کیلو کاغذ گلاسه براق که هفته‌های گذشته به 38 تا 42 هزار تومان رسیده بود،‌ حالا با کاهش نسبی به 36 تا 40 هزار تومان رسیده است.

  کاهش قیمت کاغذدر بازارکاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد به باور کارشناسان این بازار به توزیع محموله‌های جدید وارداتی و کاهش تقاضا مرتبط است،‌ پس از افزایش قیمت قابل توجه در بازار کاغذ‌، محموله‌های تازه وارداتی به کشور توزیع شد و تقاضا نیز تا حد قابل توجهی کاهش یافت. از سوی دیگر شناسایی انبارهای احتکار کاغذ در هرمزگان و دستورات قضایی صادر شده در این زمینه نیز موجب شد بسیاری از واردکنندگان کاغذهای احتکار شده خود را وارد بازار کنند. در نیتجه این افزایش عرضه، قیمت کاغذ کاهش یافته است.

  بیشتر بخوانید:عقد بزرگترین قرارداد صادرات کاغذ در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × یک =