افزایش قیمت ‌ها در بازار کاغذ تا مرز ۹۰۰ هزار تومان

  0
  63
  افزایش قیمت ‌ها در بازار کاغذ

  افزایش قیمت ‌ها در بازار کاغذ، قیمت هر بند کاغذ تحریر ۷۰ گرمی را به ۸۹۵ هزار تومان رساند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم،‌ در روزهای گذشته دوباره شاهد افزایش قیمت ‌ها در بازار کاغذ بودیم. بر این اساس هر بند کاغذ چاپ و تحریر 70 گرمی با گرماژ 70 گرم از بندی 830 تا 850 هزار تومان به بندی 900 هزار تومان افزایش یافته است.

  همچنین کاغذ تحریر اندونزی نیز به بندی یک میلیون و 140 هزار تومان افزایش یافته است،‌ کاغذ روزنامه به کیلویی 39 هزار تومان و کاغذ گلاسه نیز بین 38 تا 41 هزار تومان افزایش قیمت داشته است. این افزایش قیمت‌ها در بازار کاغذ تاکنون بی‌سابقه بوده و کاغذ، هیچ‌گاه تا پیش از این، قیمت بالای 800 هزار تومان را تجربه نکرده بود.

  افزایش قیمت ‌ها در بازار کاغذبه گفته کارشناسان؛ مهمترین علت افزایش قیمت ‌ها در بازار کاغذ آزاد افزایش نرخ ارز است. احمد شریفان، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا اما دلایل دیگری را نیز برای این افزایش قیمت بر می‌شمارد.

  به گفته وی تغییر نرخ ارز تأثیر خود را می‌گذارد؛ زیرا کاغذ تحریر موجود در بازار 100 درصد وارداتی است. تجار امروز باید دلار را بالای 33 هزار تومان خریداری کنند، طبیعتاً کالای وارداتی نیز گران می‌شود.

  شریفان ادامه داد:‌ از سوی دیگر قیمت کاغذ در بازار مقصد نیز افزایش قیمت 200 تا 300 دلاری را تجربه کرده است. جنگ اوکراین تأثیر زیادی بر قیمت‌ها در اروپا داشته است؛ به طوری که هر پالت کاغذ از 900 به هزار و 200 دلار رسیده است.

  افزایش قیمت ‌ها در بازار کاغذبیشتر بخوانید: دولت در حل مشکلات حوزه کاغذ عزم جدی دارد

  وی افزود: البته ما الآن با بازار راکدی روبرو هستیم. تقاضا افزایش قابل توجهی نیافته و عرضه نیز به مقدار سابق است. انبارها از کاغذ انباشته است و مشکلی از جهت کمبود کاغذ نداریم.

  مطلب قبلیتجلیل به پاس برندسازی در صنعت چاپ
  مطلب بعدیکاغذ زیره لیبل فوق صیقلی جدید برای سیلیکونیزه کردن لیبل های پشت چسبدار

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 + یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.