پلمب سه انبار احتکار کاغذ روزنامه توسط تعزیرات

  0
  83
  جنگ اوکراین و کاغذ

  التیام دردهای اصحاب فرهنگ و رسانه با پلمب سه انبار احتکار کاغذ روزنامه

  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌ های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پلمب سه انبار احتکار کاغذ روزنامه توسط تعزیرات حکومتی خبر داد و از این اقدام آنها قدردانی کرد.

  پلمب سه انبار احتکار کاغذ روزنامهبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا؛ ایمان شمسایی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌ های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جزئیات احتکار کاغذ روزنامه در این سه انبار افزود: در شرایطی که مطبوعات روزهای سختی را می گذرانند، این خبر شاید التیامی بر دردهای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه باشد.

  وی ضمن قدردانی از اقدام سریع و بجای سازمان تعزیرات حکومتی درخصوص پلمب سه انبار احتکار کاغذ روزنامه، ابراز امیدواری کرد: هرچه زودتر این کاغذها با طی مراحل قانونی در اختیار اهالی رسانه و مطبوعات قرار گیرد.

  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره وضعیت تخصیص کاغذ به رسانه ها و مطبوعات، تاکید کرد: باید تا جای ممکن به تقویت کیفی و کمی تولید کاغذ در داخل کشور کمک شود اما همچنان نیاز است تا واردات کاغد مورد نیاز مطبوعات با ارز نیمایی انجام شود.

  پلمب سه انبار احتکار کاغذ روزنامه

  سیاست دولت سیزدهم تاکید بر تقویت تولید داخلی کاغذ

  شمسایی همچنین به تقویت تولیدات داخلی کاغذ از سوی آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری و محمد مخبر معاون اول ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: برای جلوگیری از مسائل و مشکلات واردات کاغذ به ویژه معطل ماندن آن در گمرک نیاز است تا تولید داخلی این کالا را به حد مطلوب برسانیم.

  این مقام مسئول در معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با عنایت به توانمندیها و ظرفیتی که در بیشتر زمینه ها دارد بدون تردید قادر خواهد بود که در زمینه تولید کاغذ هم فعالت تر بوده و تلاش مضاعف داشته باشد.

  بیشتر بخوانید: سرنوشت چوب و کاغذ مازندران در ابهام

   

  تاکید بر راه اندازی خطوط تولید کاغذ

  وی خاطرنشان کرد: هم اکنون خط تولید کارخانه های تولید کاغذ استانهای فارس، مازندران و خوزستان فعال است که باید خطوط تولید بیشتری در کنار خط های فعلی فعال شوند. 

  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌ های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود به نیاز چندهزار تنی کاغذ سالانه توسط مطبوعات و رسانه های کشور اشاره کرد و گفت: چنانچه تولید کاغذ در گذشته در کشور تقویت می شد امروز دیگر و منتظر واردات از خارج کشور نبوده و با نوسانات ارز دچار مشکل نمی‌شدیم. پلمب سه انبار احتکار کاغذ روزنامه

  مطلب قبلیبرگزاری هم اندیشی آموزش و راهکار تداوم تربیت متخصص در حوزه چاپ
  مطلب بعدیتولید جوهر زنده مورد استفاده در چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × 4 =