کشف محموله چوب قاچاق در ورزقان

  0
  51
  تولید کاغذ از کود حیوانی

  سازمان اطلاعات سپاه عاشورا اعلام کرد: پاسداران گمنام امام زمان (عج) در اطلاعات سپاه ورزقان، یک محموله چوب قاچاق به وزن ۱۶ تن را با هماهنگی اداره منابع طبیعی شهرستان کشف کردند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از سپاه عاشورا، بار این کامیون، درخت جنگلی قطع شده از جنگل‌ های «آستمال» شهرستان ورزقان بود که قاچاقچیان قصد داشتند آن را از طریق محورهای مواصلاتی به یکی از شهرهای شمال کشور برای تهیه چوب و کاغذ منتقل کنند.

  توقیف کامیون حامل محموله چوب قاچاق

  گزارش سپاه عاشورا حاکی است: در زمینه توقیف دستگاه کامیون حاوی محموله چوب قاچاق ۲ نفر دستگیر شدند و پرونده در حال ارسال به مراجع قضایی است.

  طبق ماده ۴۸ قانون و مقررات منابع طبیعی هرگونه حمل چوب بدون اخذ مجوز حمل، غیرقانونی و قاچاق محسوب می‌شود.

  شهرستان ۵۰ هزار نفری ورزقان در ۷۰ کیلومتری شمال شرق تبریز واقع شده و ۴۵ هزار هکتار از اراضی جنگلی ارسباران را در دل خود جای داده است.

  با توجه به تنفس ۱۰ ساله جنگل های شمال، قطع درختان جنگلی در جنگل های ۱۶۴ هزار هکتاری ارسباران استان آذربایجان شرقی در سال های اخیر به دغدغه و نگرانی اساسی مسئولان امر تبدیل شده است.

  بیشتر بخوانید: کشف ۱۰ تن چوب قاچاق در دالاهو

  هر چند مدیریت ارشد استان و نهادهای ذیربط به ویژه تشکیلات قضایی، تدابیر لازم را برای برخورد با هر گونه تخلف احتمالی در قطع درختان جنگل های ارسباران اتخاذ کرده اند، اما بدیهی است که با توجه به کمبود امکانات مراقبتی اعم از نیروی انسانی و تجهیزات، خطر سودجویان پیکر نحیف جنگل های ارسباران را همچنان تهدید می کند.

  مطلب قبلیتاکید مدیرعامل چاپ تک بر لزوم تدوین تعرفه و قیمت‌ گذاری سفارشات
  مطلب بعدیممنوعیت سفر در تعطیلات عید فطر در همه استان ها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دوازده + 20 =