تاکید مدیرعامل چاپ تک بر لزوم تدوین تعرفه و قیمت‌ گذاری سفارشات

  نگاهی به وضعیت صنعت چاپ استان تهران

  0
  69
  چاپ تک

  مدیرعامل چاپ تک معتقد است؛ نبود یک تعرفه مشخص برای تعیین قیمت‌ ها یکی دیگر از مشکلاتی است که صنعت چاپ با آن دست‌به‌گریبان است.

  حسین محمدی، مدیرعامل چاپ تک درباره وضعیت صنعت چاپ استان تهران به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: این صنعت در حال حاضر به‌ هیچ‌ عنوان وضعیت مطلوبی ندارد و این موضوع تنها شامل حال استان تهران نیست و به‌ کل کشور مربوط می‌ شود.

  محمدی به بیان مشکلات صنعت چاپ تهران پرداخته و گفت: یکی از مهم‌ ترین معضلات صنعت چاپ قیمت‌ های مواد اولیه است؛ شما در نظر بگیرید قیمت مرکب در حال حاضر به کیلویی 170 الی 180 هزار تومان رسیده است و این در حالی است که دستمزدهای کارهای چاپی تغییر چندانی نکرده است. مسلماً با چنین شرایطی خیلی از مجموعه‌های چاپی از ادامه فعالیتشان در این حوزه ناامید می‌شوند. در حال حاضر بسیاری از چاپخانه‌ها تعطیل ‌شده‌اند.

  مدیرعامل چاپ تک: مشتریان این روزها کمترین اهمیتی برای کیفیت کار قائل نیستند و تنها به دنبال کار سرسری هستند

  مدیرعامل چاپ تک در ادامه اظهار داشت: یکی از مشکلات این صنف نبود اتحاد بین چاپخانه‌ ها است؛ البته بنده امیدوار هستم با مشخص شدن رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران شاهد تغییرات مثبتی در این حوزه باشیم. این صنف به بزرگانی احتیاج دارد تا از طریق آن‌ها مطالباتش را دنبال کند. چاپخانه‌داران در این روزهای سخت با مشکلات کوچک و بزرگ فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند، به‌ خصوص در زمینه‌ی مسائل مربوط به دارایی، بیمه و مالیات بر ارزش‌افزوده که نیاز هست به این موارد رسیدگی‌ های لازم انجام شود.

  وی به بیان دیگر مشکلات صنعت چاپ تهران پرداخت و گفت: نبود یک تعرفه مشخص برای تعیین قیمت‌ ها یکی دیگر از مشکلاتی است که صنعت چاپ با آن دست‌به‌گریبان است. مشتری برای انجام کارش به دنبال قیمت پایین‌ تر با چاپخانه‌ داران و مجموعه‌ های چاپی رایزنی می‌کند و طبعاً میل دارد کارش با کمترین قیمت انجام شود.

  مدیرعامل چاپ تک ادامه داد: مشتریان این روزها کمترین اهمیتی برای کیفیت کار قائل نیستند و تنها به دنبال کار سرسری هستند، مشتری می‌بیند یک چاپخانه کارش را با قیمت کمتری به چاپ می‌رساند پس بدون در نظر گرفتن کیفیت، کار را به او می‌سپارد. اینجاست که لزوم وجود تعرفه مشخص برای نرخ‌گذاری در زمینه‌ی کارهای چاپی احساس می‌شود. انجام کارهای این‌چنینی باید توسط اتحادیه چاپخانه‌داران تهران پایه‌گذاری و پیگیری شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سیزده + 6 =