کشف 1000 تن کاغذ احتکاری در قطب انبارهای کشور

  0
  51
  1000 تن کاغذ احتکاری

  رییس گشت ‌های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران از کشف 1000 تن کاغذ احتکاری به ارزش ۹۰ میلیارد ریال در یکی از انبارهای بخش کهریزک شهرستان ری به قطب انبارها و باراندازهای کشور خبر داد.

  در اختیار قرار دادن 1000 تن کاغذ احتکاری به مطبوعات و رسانه ها 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، احمد حسن بیگی رییس گشت ‌های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران اظهار داشت: واردکنندگان این 1000 تن کاغذ احتکاری که از ارز نیمایی برای واردات آن استفاده کرده بودند به دنبال فروششان با قیمت ارز آزاد بودند که انبارشان توسط ضابطین اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران شناسایی و پلمب گردید.

  وی با بیان اینکه ارزش 1000 تن کاغذ احتکاری براساس کارشناسان اداره صمت شهرستان ری در حدود ۹۰ میلیارد ریال ارزیابی شده است، افزود: ۲ نفر در خصوص این کاغذهای احتکاری مکشوفه شناسایی و به برای رسیدگی به پرونده به اداره تعزیرات فراخوانده شده اند. 

  حسن بیگی اضافه کرد: این 1000 تن کاغذ احتکاری با هماهنگی مدیرکل مطبوعات وزارت ارشاد اسلامی برای جلوگیری از افزایش قیمت کاغذهای تحریر با قیمت مصوب در اختیار مطبوعات و رسانه های چاپی کشور قرار خواهد گرفت.

  وی یادآور شد: اقدامات و هماهنگی های لازم در خصوص نحوه توزیع 1000 تن کاغذ احتکاری در بازار امروز صورت گرفته است و به زودی شاهد توزیع آن خواهیم بود.

  این مسئول تاکید کرد: متخلفان اقتصادی در حوزه های قاچاق، اختفاء و احتکار باید بدانند که تمامی انبارهای نگهداری کالاهای مجاز و غیرمجاز توسط نیروهای اطلاعاتی و بازرسان ادارات تعزیرات حکومتی و صمت زیر نظر هستند و هر گونه تخلف از دید بازرسان پنهان نیست.

  بیشتر بخوانید: رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا از ثبات نسبی بازار کاغذ خبر داد

  حسن بیگی ادامه داد: اداره کل تعزیزات حکومتی شهرستان های استان تهران در مبارزه با کالای قاچاق، حمایت از تولید داخلی و هرگونه قانون شکنی جدی است و با متخلفان قاچاق در شهرستان های استان تهران برخورد می‌شود.

  وی با بیان اینکه بیشترین تعداد انبارهای استان تهران و حتی کشور، در شهرستان ری قرار دارد، خاطرنشان کرد: کار نظارت و پایش انبارهای این شهرستان کار سختی است که توسط گشت‌ های مشترک اداره تعزیرات حکومتی، اداره صمت و اتاق اصناف انجام می‌ شود.

  شهرستان ری با جمعیتی حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است، این شهرستان با دارا بودن ۲ هزار و ۷۰۰ انبار به ثبت رسیده در سامانه جامع انبار ها به عنوان قطب انبارها و بارانداز کشور به شمار می رود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × دو =