به روز رسانی نیاز صنعت چاپ استان خراسان جنوبی

  گفت و گو با محمود حیدری  مدیر مسئول روزنامه خراسان جنوبی و مدیر مجتمع چاپ و نشرامروز خراسان جنوبی

  0
  65
  چاپ استان خراسان جنوبی

  صنعت چاپ استان خراسان جنوبی نیز همانند سایر صنایع درگیر مشکلات کلان کشور است و از همین رو قادر به به روز رسانی خود نیست؛ و تا زمانی که نتوانیم خودمان را با دیگر کشورها همگام کنیم از توسعه نیز خبری نیست.

  محمود حیدری  مدیر مسئول روزنامه خراسان جنوبی و مدیر مجتمع چاپ و نشرامروز خراسان جنوبی است، مجموعه وی فعالیت در حوزه چاپ را از سال 88 آغاز کرده است و قادر است از صفر تا 100 کارهای مربوط به این صنعت را به طور کامل انجام دهد.

   وی درباره وضعیت کنونی صنعت چاپ خراسان جنوبی به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ در استان ما طی یک دهه اخیر وضعیت خوبی داشت اما در این دو سال گذشته چاپخانه داران استان به دلیل کمبود کار و افزایش هزینه ها مجبور به تعدیل نیرو شدند.

  صنعت چاپ خراسان جنوبیحیدری در ادامه اظهار داشت: استان خراسان جنوبی به دلیل دوری از مرکز با مشکلات گوناگونی مواجه است. چاپخانه ها مجبور هستند بخش اعظمی از مواد اولیه خود را از استان تهران وارد کنند. کاغذ یکی از ملزومات ضروی صنعت چاپ است که تهیه آن این روزها با چالش های زیادی همراه شده است و ما مجبور هستیم علاوه بر هزینه های سرسام آور تهیه کاغذ، هزینه های حمل و نقل را هم پرداخت کنیم.چاپ استان خراسان جنوبی 

  مدیر مجتمع چاپ و نشرامروز خراسان جنوبی در ادامه بیان داشت: چاپخانه های ما با مشکل سرمایه در گردش مواجه هستند، اداره های دولتی که چاپخانه ها با آن ها کار می کنند دستمزد شان را ماه ها بعد پرداخت می کنند و این باعث می شود تا عملا از ارزش پول کار چاپخانه داران کاسته شود.

  وی افزود: چاپخانه های استان قادر هستند کارهای چاپی را در خود منطقه انجام دهند اما قسمت زیادی از کارهای دولتی به شهرهای دیگر فرستاده می شود.  یکی از کارهایی که مسئولان می توانند انجام دهند این است که امکان تعامل  و داد ستد چاپخانه های خراسان جنوبی را با افغانستان ایجاد کنند، این کشور به دلیل همجورای با استان ما  می تواند بازار بسیار خوبی باشد، باید از این پتانسیل ها استفاده کنیم.

  چاپ استان خراسان جنوبی مهمترین مشکل چاپ استان خراسان جنوبی

  حیدری یکی از مهمترین مشکلات چاپ استان خراسان جنوبی را ناتوانی در به روزرسانی دانست و اظهار داشت: صنعت چاپ استان خراسان جنوبی در بخش نگهداری و به روزرسانی دستگاه ها با مشکل روبرو است. ما مجبور هستیم تا برای تعمیر دستگاه ها از بیرون استان کمک بگیریم و این مطلب بر هزینه های ما می افزاید.

  بیشتر بخوانید: آیین سپاس چهره‌های ماندگار صنعت چاپ برگزار شد

  وی در پایان افزود: صنعت چاپ نیز همانند سایر صنایع درگیر مشکلات کلان کشور است و از همین رو قادر به به روز رسانی خود نیست؛ و تا زمانی که نتوانیم خودمان را با دیگر کشورها همگام کنیم از توسعه نیز خبری نیست. صنعت چاپ مجبور است با امکانات فعلی تنها به حیات خود ادامه دهد اما برای بهبود حال این صنعت باید اقتصاد کل کشور ابتدا به حالت عادی بازگردد.

  چاپ استان خراسان جنوبی

  مطلب قبلیتامین مواد اولیه تولید کاغذ از بلاروس
  مطلب بعدیتامین کاغذ ناشران توسط وزارت ارشاد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × یک =