مدیر چاپ اندیشه نگار: استان زنجان نیازمند صنایع تولیدی است

  نگاهی به وضعیت صنعت چاپ استان زنجان

  0
  151
  مدیر چاپ اندیشه نگار

  مدیر چاپ اندیشه نگار استان زنجان معتقد است؛ صنعت چاپ برای بقای خود نیازمند صنایع بزرگ و تولیدی است.

  مدیر چاپ اندیشه نگارهادی نظری، مدیر چاپ اندیشه نگار استان زنجان که درزمینه چاپ سیلک فعالیت دارد علاوه بر حوزه چاپ در زمینه تولید بگ‌شاپ‌های تبلیغاتی نیز به فعالیت مشغول است.وی درباره وضعیت صنعت چاپ در استان زنجان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ یک حوزه تکمیلی است به این معنا که برای بقای خود نیازمند صنایع بزرگ و تولیدی است و متأسفانه شهر زنجان صنایع تولیدی بزرگی ندارد که بتواند پاسخگوی این نیاز صنعت چاپ برای ادامه حیاتش باشد.

  وی افزود: یک کارخانه تولیدی برای بسته ‌بندی محصولات خود بدون شک نیازمند چاپخانه ‌هایی است تا بتواند درزمینه‌ی بسته‌ بندی تولیدات خود فعالیت داشته باشد اما متأسفانه استان زنجان از داشتن چنین صنایعی محروم است.

  مدیر چاپ اندیشه نگار در ادامه بیان داشت: بااین‌وجود استان زنجان از ظرفیت‌ های نسبتاً خوبی برخوردار است. ما از تهران، همدان، تبریز سفارش‌ های کارهای چاپی داریم، یکسری از سفارش ‌ها نیز به دلیل نبودن تجهیزات لازم به تهران ارسال می‌ شود که به دلیل نا کارآمدی ماشین ‌های چاپ استان این مسئله گریزناپذیر است.

  مدیر چاپ اندیشه نگار: ادامه کار بسیار سخت است

  نظری همچنین افزود: هزینه‌ های انجام کارهای چاپی این روزها به‌ صورت تصاعدی در حال افزایش است. بهای سنگین تهیه مواد اولیه از یک‌سو و هزینه‌های بیمه و حقوق کارمندان از طرف دیگر بار مضاعفی است که بر شانه‌های چاپخانه‌داران سنگینی می‌کند. کار چاپ سیلک ازجمله کارهایی است که به افراد زیادی نیاز دارد.

  مدیر چاپ اندیشه نگار بیان کرد: مسئله بیمه کارکنان برای ما یکی از مشکلاتی است که با آن درگیر هستیم، بیمه 30 درصدی کارکنان، هزینه ‌های بالای تولید و گران شدن مواد اولیه برای ما شرایطی ایجاد کرده است که ادامه کار را بسیار سخت می‌ کند.

  این چاپخانه‌دار زنجانی در پایان و درباره آینده صنعت چاپ استان زنجان اظهار داشت: اگر کار تولید در این شهر رونق پیدا کند می ‌توانیم شاهد رشد و ارتقا صنعت چاپ در آن باشیم. در طی چند ماه اخیر شاهد تعطیل شدن چندین چاپخانه در این استان بودیم که اگر به همین منوال پیش برویم نمی ‌توان آینده‌ای خوبی برای صنعت چاپ زنجان متصور شد.

  مطلب قبلیکهن اما روزآمد/  انواع کلیشه در چاپ سیلک
  مطلب بعدینمایشگاه مجازی کتاب چشم انداز آینده صنعت نشر

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سیزده + نوزده =