وام های ارزان قیمت بانکی برای چاپخانه داران

  0
  139
  آمارهای مشخص از وضعیت چاپ

  نائب رئیس سابق اتحادیه چاپخانه داران گفـت: مادامی که وام های ارزان قیمت بانکی در اختیار چاپخانه داران قرار نگیرد، واردات ماشین آلات به روز مقرون به صرفه نخواهد بود.

  بهمن پورمند در گفتگویی با اشاره به  اهمیت نوسازی ماشین آلات چاپ در کشور گفت: متاسفانه کاهش ارزش پول ملی در چند سال گذشته، موجب شده تا واردات ماشین آلات صنعتی به ویژه چاپ به هیچ وجه مقرون به صرفه نباشد.

  وی افزود: در حال حاضر برای واردات یک ماشین چاپ 2015 باید حدود 17 میلیارد تومان هزینه شود که این رقم  باتوجه به شرایط کنونی اقتصادی، از عهده چاپخانه داران خارج است.وام های ارزان قیمت بانکی

  پورمند با بیان اینکه تعداد چاپخانه های برخوردار از ماشینهای به روز در کشور بسیار انگشت شمار است، تصریح کرد: اگر قرار باشد نه در حد حرف بلکه در مقام عمل به تقویت فراصنعت چاپ و بسته بندی پرداخته شود، باید دولت وام های ارزان قیمت بانکی  و طولانی مدت  بانکی در اختیار چاپخانه داران بگذارد تا نسبت به نوسازی ماشین آلات چاپ اقدام کنند.

  بیشتر بخوانید:

  جشنواره صنعت چاپ و ضرورت توجه به نقش طراحان…

  اتحاد و آموزش نیاز صنعت چاپ زنجان

  موانع صادرات محصولات چاپی ایران به کشورهای همسایه

  بخش تبلیغات به بیستمین جشنواره ملی چاپ اضافه شد

   

  وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما به صنعت چاپ و بسته بندی بهای لازم داده نمی شود و اتفاقا یک سری بزرگ مشکلات مربوط به تولید صادراتی، همین است.

  وام های ارزان قیمت بانکیبه گفته نائب رئیس سابق اتحادیه، صنعت چاپ و بسته بندی صنعتی بسیار سودآور و درآمد زا است که به سرعت می تواند  اصل سرمایه گذاری صورت گرفته را بازگرداند. وام های ارزان قیمت بانکی و همچنین تسهیلات ویژه ای باید برای این بخش در نظر گرفته شود.

  وی افزود: سرمایه گذاری در صنعت چاپ به مثابه سرمایه گذاری برای استخراج نفت است. با این تفاوت که توانمند سازی صنعت چاپ موجب  پویایی تولید ملی، اشتغالزایی و شکوفایی اقتصاد مولد می شود در حالی که اقتصاد نفتی،  رخوت و وابستگی شدید اقتصادی به همراه می آورد.

  مطلب قبلیجزئیات واریز سهمیه بنزین
  مطلب بعدیتسهیلات برای طراحی صنعتی و بسته‌بندی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 + 16 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.