بازبینی قوانین، مهمترین مطالبه صنف چاپ است

  0
  45
  مطالبه صنف چاپ

  یک کارشناس صنعت چاپ و بسته بندی، بازبینی و به روزرسانی قوانین مرتبط با چاپ و بسته بندی را به عنوان مهمترین مطالبه صنف چاپ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد و گفت: با تحقق این مهم بسیاری از چالش های پیش روی صنعت چاپ و بسته بندی مرتفع و محدودیت های فعالیتی در ارتباط با سایر دستگاه ها و وزارتخانه ها حل و فصل می شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحایه چاپخانه داران تهران، پژمان شهامت پور کارشناس صنعت چاپ و بسته بندی در گفتگویی با اشاره به تعامل مثبت ایجاد شده میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم با اتحادیه چاپخانه داران گفت: برای پیشبرد امور در سایه حمایت و پشتیبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لزوما باید برنامه ریزی کوتاه مدت و طولانی مدت را مدنظر داشت.

  وی افزود: بهتر است همه فعالان صنف چاپ، پیشنهادات، نظرات و تقاضاهای خود را به اتحادیه چاپخانه داران ارائه دهند تا از این طریق با یکپارچه سازی درخواست ها و اولویت بندی آنها، موارد به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتقال یابد. در صورت اقدام انفرادی افراد و جزیره ای عمل کردن نمی توان انتظار نتیجه ثمربخش را داشت.

  وی با منفک دانستن مقوله چاپ و بسته بندی از یکدیگر، تاکید کرد: فعالیت های چاپ در حیطه ای جداگانه از بسته بندی صورت می گیرد و در همین رابطه نیاز است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه ویژه ای به حوزه بسته بندی داشته باشد تا با حمایت دستگاه های مختلف این حوزه نیز به جایگاه موردنظر خود دست یابد.مطالبه صنف چاپ در بخش بسته بندی نیز باید در نظر گرفته شود.

  بیشتر بخوانید:

  طرح مسائل چاپ، باید از سوی یک سخنگو انجام شود

  خسارات آتش سوزی در دو چاپخانه تهران

  مطالبه صنف چاپمهمترین مطالبه صنف چاپ در رسته بسته بندی

  این کارشناس صنعت چاپ و بسته بندی ادامه داد: هم اکنون به واسطه فعالیت های صورت گرفته، اطلاع رسانی خوبی درباره فرآیند عملکردی صنعت چاپ در کشور شده و از این محل درخواست های این صنف به طور شایسته پیگیری شده؛ اما این فرآیند در صنعت بسته بندی مغفول مانده است.

  وی بازبینی دوباره همه قوانین مرتبط با صنعت چاپ و بسته بندی و به روزرسانی آن را به عنوان مهمترین مطالبه صنف چاپ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد و گفت: با تحقق این مهم بسیاری از چالش های پیش روی صنعت چاپ و بسته بندی مرتفع و محدودیت های فعالیتی در ارتباط با سایر دستگاه ها و وزارتخانه ها حل و فصل می شود، ضمن اینکه می توان به رفع مشکلات موجود در مسیر صادرات و اخذ پروانه کسب امیدوار بود.

  شهامت پور با تاکید بر اصلاح نگاه مطالبه صنف چاپ، یادآور شد: بدون شک با تغییر و به روز رسانی برخی از قوانین، منافع عده ای با خطر مواجه می شود اما به اعتقاد من این امر باید هرچه زودتر با درنظر گرفتن منافع همه دستگاه ها و اصناف محقق شود و به صورت واقع بینانه امور پیگیری شوند.مطالبه صنف چاپ توسط اعضا می تواند تاثیر مهمی در ارتقا صنعت چاپ کشور بگذارد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده − 7 =