نشست‌ هم‌اندیشی فعالان چاپ دیجیتال برگزار می‌شود

  0
  59
  فعالان چاپ دیجیتال

  نشست هم‌اندیشی فعالان چاپ دیجیتال با هدف ساماندهی دست‌اندرکاران این حوزه یکشنبه 28 آذر ساعت 10 در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار خواهد شد. 

   

  دعوت از بزرگان و فعالان چاپ دیجیتال 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا معراج محمدی، رئیس اتحادیه لیتوگرافان با اشاره به آغاز رایزنی با فعالان حوزه چاپ دیجیتال، گفت: در این زمینه نخستین نشست هم‌اندیشی فعالان چاپ دیجیتال با هدف ساماندهی و دیدار دست‌اندرکاران این حوزه برگزار خواهد شد.

  وی با بیان اینکه این نشست یکشنبه 28 اذر برگزار خواهد شد، عنوان کرد: برای این نشست از بزرگان و فعالان این حوزه دعوت کردیم تا راهکارهایی برای ادامه مسیر و فعالیت رسته چاپ دیجیتال در اتحادیه لیتوگرافان ارائه دهند.

  محمدی افزود: چاپ دیجیتال تا اوایل امسال نابسامان بود و متولی خاصی نداشت و بالاخره در تیرماه امسال، مسئولیت رسته چاپ دیجیتال به اتحادیه لیتوگرافان واگذار و صدور مجوز چاپ دیجیتال به ما سپرده شد.

  وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و مباحثی که قرار است در این نشست به آن‌ها پرداخته شود، توضیح داد: در این زمینه قرار است وضعیت چاپ دیجیتال ساماندهی شود، مشکلات صنف را رصد کرده و اگر مشکلی وجود دارد برطرف کنیم.

  محمدی همچنین درباره چگونگی نظارت بر فعالیت واحدهای چاپ دیجیتال، گفت: تلاش ما از برگزاری نشست‌هایی از این دست این است که به این موضوع نظارت داشته باشیم و دست سوءاستفاده‌گران را کوتاه کنیم و یکی از هدف‌های ما این است که با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صمت در این زمینه تعامل داشته باشیم.

   وی با بیان اینکه پیش از این فعالان چاپ دیجیتال پیش از این در قالب انجمن در اتحادیه لیتوگرافان فعالیت می‌کردند، گفت: در این زمینه ما رسته چاپ دیجیتال را می‌پذیرفتیم اما تحت چاپ سیلک به آن‌ها مجوز کار می‌دادیم، زیرا کد آیسیک برای آن‌ها تعریف نشده بود.

  بیشتر بخوانید: استقرار 120 واحد چاپی در شهرک چاپ و نشر مشهد

   محمدی با اشاره به عضویت 50 واحد فعال چاپ دیجیتال در اتحادیه لیتوگرافان عضو شده‌اند، یادآور شد: طبق برآورد و تخمین‌های کلی حدود 500 واحد چاپ دیجیتال در تهران مشغول کار هستند که بخش عمده آن‌ها بدون مجوز هستند و ضروری است که برای حضور آن‌ها در اتحادیه لیتوگرافان و بهره‌مندی از مزایای صنفی با آن‌ها تعامل داشته باشیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 1 =