مدیر چاپخانه گرگان؛ مالیات دغدغه فعالان چاپ و نشر است

  0
  59
  مدیر چاپخانه گرگان

   مدیر چاپخانه گرگان با ابراز گلایه از افزایش میزان مالیات چاپخانه داران در سال جاری، گفت: کاهش نرخ مالیات صنایع و بازاریان باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

   به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری بازار حمیدرضا بارچیان اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا طی دو سال اخیر افزایش میزان مالیات صنایع و بازاریان حرکت نادرستی بود.

  مدیر چاپخانه گرگانمدیر چاپخانه گرگان ادامه داد: شیوع این بیماری موجب تعطیلی و نیمه تعطیل شدن بخش زیادی از صنایع کشور و کاهش میزان درآمد آن ها به نسبت سال های گذشته شده که این موضوع باید مورد توجه مسئولان مالیاتی کشوری قرار گیرد.

  وی افزود: در این راستا، افزایش میزان مالیات باید متوقف شده و ضروری است که مالیات صنایع همانند سال پیش از کرونا، دریافت شود.

  مدیر چاپخانه گرگان

  مدیر چاپخانه گرگان؛ در نظر گرفتن بازار برای تعیین مالیات

  بارچیان تصریح کرد: اگرچه برخی از از صنایع مانند کارگاه های تولید ماسک در این ایام بازار خوبی داشته اند اما آن ها هم برای بهبود این وضعیت تلاش کرده اند و باید مشمول این طرح شوند.

  مدیر چاپخانه گرگان در خصوص معافیت مالیاتی چاپخانه ها گفت: پیش از این چاپخانه ها مالیات ارزش افزوده را پرداخت می کردند که طی بازبینی قانون مالیات در سال ۱۴۰۱ از پرداخت مالیات ارزش افزوده معاف شدند.

  بیشتر بخوانید: رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران همدان؛ چاپ دیجیتال روی بورس است

  وی یادآور شد: کوچک شدن بازار و کاهش درآمد بازاریان باید مورد توجه مسئولان قرار گرفته و در این اوضاع سخت اقتصادی در هموارکردن مسیر توسعه به صنایع یاری رسانند.

  مطلب قبلی عدم تشکیل شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ پس از یک سال 
  مطلب بعدیحمایت از رسانه های مکتوب با تخصیص کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.