عدم تشکیل شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ پس از یک سال 

  0
  66
  شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ

  ضرورت تشکیل شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ 

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی با انتقاد از عدم تشکیل شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ گفت: طبق ابلاغ وزیر ارشاد به مدیرکل دفتر چاپ این شورا باید زودتر از این‌ها تشکیل می‌شد و مسائل بر زمین مانده چاپ را حل و فصل می‌کرد.

  شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم علی مغانی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی، با انتقاد از عدم تشکیل شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ گفت:‌ در حکمی که وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیرکل اداره چاپ وزارت فرهنگ داد،‌ صراحتا تشکیل شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ ذکر شده بود،‌ من قبول دارم که دوستان وزارت ارشاد تلاش خود را می‌کنند، اما با گذشت یکسال هنوز شورای سیاست‌گذاری تشکیل نشده است.

  وی ادامه داد: در شرایطی هستیم که قوانین و مقررات مربوط به صنعت چاپ نیازمند تغییر‌، بازنویسی و آسان‌سازی است،‌  قوانین و اساسنامه‌ها در صنعت چاپ نیز طبق روالی که اکنون در همه وزارتخانه‌ها پیش گرفته شده است،‌ باید بروزرسانی شود.

  مغانی تصریح کرد:‌ آموزش در صنعت چاپ مسئله مهمی است، من ضمن قدردانی از تلاش‌های آقای احمدوند و مدیرکل دفتر چاپ در این زمینه باید بگویم که ما هنوز به وضعیت آموزش آکادمیک صنعت چاپ بازنگشته‌ایم‌، در گذشته ما 5 دانشگاه در کشور داشتیم که صرفا آموزش مسائل چاپ را بر عهده داشتند، اینکه چند کلاس آموزشی برگزار کنیم و چندین نفر را آموزش دهیم چندان نمود نخواهد داشت،‌ باید دانشگاه‌های چاپ را که طی این سال‌ها تعطیل شده‌اند،‌ باز کنیم.

  بیشتر بخوانید: برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره استانی صنعت چاپ

  مغانی با تاکید بر لزوم هر چه‌سریعتر ایجاد شدن شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ گفت:‌ همه این موارد مهم با تشکیل شورای سیاست‌گذاری شکل اجرایی به خود می‌گیرد. نزدیک به 9 ماه از فعالیت نیروهای تازه نفس در وزارت ارشاد و دفتر چاپ می‌گذرد اما ما هنوز شاهد تحول نبوده‌ایم. امیدواریم دوستان مقداری عملیاتی‌تر وار میدان شوند.

  وی هم‌چنین ثابت نبودن قیمت‌ها را همچنان یکی از مشکلات صادرات محصولات چاپی عنوان کرد و گفت: برای تحویل یک سفارش چاپی به خارج از کشور بین 3 تا 6 ماه زمان لازم است، این در حالی است که ما به هنگام بستن قرارداد نمی‌دانیم 3 یا 6 ماه دیگر رقم‌ها چگونه است،‌ سود خواهیم کرد یا زیان؟

  مطلب قبلیوضعیت اتحادیه ناشران و کتابفروشان کرج در هاله ای از ابهام
  مطلب بعدیمدیر چاپخانه گرگان؛ مالیات دغدغه فعالان چاپ و نشر است

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 + یازده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.