حوزه چاپ استان گیلان نیازمند نوسازی

  گفت و گو با فراز پورمختار مدیر چاپ دیجیتال نگارستان تالش

  0
  85
  حوزه چاپ استان گیلان

   یکی از مشکلات ما درحوزه چاپ استان گیلان این است که به دلیل فرسوده‌ و قدیمی شدن دستگاه‌های چاپ انجام بسیاری از امور چاپی یا امکان‌پذیر نیست و یا خیلی گران‌تر از حد معمول تمام می‌شود.

  فراز پورمختار یکی از فعالان حوزه چاپ استان گیلان است. وی که مدیر چاپ دیجیتال نگارستان تالش است و مدت‌هاست در رسته چاپ دیجیتال به کار مشغول است درباره وضعیت چاپ این استان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ در استان گیلان به دلیل پیشرفت و استفاده از تکنولوژی‌های روز از حالت سنتی خارج ‌شده و کیفیت بسیار بالایی به خود گرفته و این نکته مثبتی است که می‌توان به آن اشاره کرد؛ اما همان‌طور که می‌دانید اقتصاد کل کشور در حال حاضر در وضعیت نامساعدی به سر می‌برد و این موضوع بر صنعت چاپ نیز به طور مستقیم اثرگذار بوده است.

  حوزه چاپ استان گیلانوی در ادامه بیان داشت: افزایش قیمت مواد اولیه باعث شده تا کیفیت و تنوع کارها به میزان بسیار زیادی افت داشته باشند؛ طی چند سال اخیر قدرت خرید چاپخانه‌داران به دلیل گرانی قیمت ارز، عدم مدیریت قیمت‌گذاری کاغذ و مواد مصرفی و عدم حمایت مسئولان پایین آمده است. بنده به طور مداوم دستگاه‌های جدید و به‌روز برای تنوع و وسعت دادن به کار خریداری می‌کردم اما متأسفانه در حال حاضر به دلیل گرانی فوق‌العاده و نامعقول دستگاه‌های چاپ، این امکان از اکثر چاپخانه‌داران سلب شده است.

   

   

   

  بیشتر بخوانید:

  اعطای تسهیلات به صنعت چاپ با اجرای طرح تام

  چاپخانه داران گیلان و مسئله مالیات بر ارزش افزوده

  نبود مدیریت صحیح در صنعت چاپ گیلان

   

  مشکلات حوزه چاپ استان گیلان 

  مدیر چاپ دیجیتال نگارستان تالش همچنین اظهار داشت: یکی از مشکلات ما در شهرستان این است که به دلیل فرسوده‌ و قدیمی شدن دستگاه‌های چاپ انجام بسیاری از امور چاپی یا امکان‌پذیر نیست و یا خیلی گران‌تر از حد معمول تمام می‌شود از همین رو بسیاری از سفارشات را برای تکمیل کار به تهران می‌فرستند؛ این موارد و نبود سرویس‌کاران دستگاه‌های چاپ باتجربه ازجمله نقاط ضعف حوزه چاپ استان گیلان محسوب می‌شوند.

  وی در پایان و درباره چگونگی آینده حوزه چاپ استان گیلان افزود: مسئله اینجاست که همه‌چیز به‌صورت زنجیروار به اقتصاد کل کشور وابسته است. هر رخدادی در زمینه‌ی اقتصاد کلان کشور رخ دهد بر صنعت نیز تأثیرگذار است و از آنجا که وضعیت اقتصادی کشور غیرقابل‌پیش‌بینی است نمی‌توان هیچ حدس و گمانی برای آینده این حوزه داشت.

  مطلب قبلیبخش 15 بررسی نحوه انجام چاپ سیلک
  مطلب بعدیمهار آتش سوزی یک انبار کاغذ در دزفول

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × سه =