اشتغال زایی در صنعت چاپ با برگزاری دوره های آکادمیک

  0
  93
  رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ

  دوره‌های آموزش کاربردی چاپ با هدف امکان اشتغال زایی در صنعت چاپ بحاضران در این دوره‌ها از سوی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ از آذر ماه امسال برگزار می‌شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، بابک عابدین، با اشاره به برگزاری دوره آموزشی کاربردی توسط این اتحادیه‌، گفت: این دوره‌ها در راستای سیاست‌های آموزشی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران و با هدف چاپ انجام می‌شود.

  وی افزود: در این دوره‌های تخصصی و کاربردی، امکان چاپ در این دوره‌ها دستور کار قرار کارگروه آموزش قرار گرفته است و هر فردی که در این دور‌ه‌ها شرکت کند می‌تواند طی هماهنگی‌های انجام شده در این صنعت مشغول کار شود.

  عابدین با بیان اینکه در آذر ماه این دوره‌ها آغاز می‌شوند،‌ در این زمینه توضیح داد: اساس این دوره‌ها در راستای افزایش انگیزه برای فعالان، علاقمندان به صنایع چاپ و بسته‌بندی و دانشجویان برای پیوستن به منابع انسانی این صنعت تدوین شده است، اقدامی که می‌توان گفت تا پیش از این انجام نشده است.

  وی با اشاره به لزوم آموزش در صنعت چاپ، یادآور شد: بدون شک ارتقای علمی و دانش تخصصی منابع انسانی در صنایع چاپ و بسته‌بندی ایران گامی بلند، مستحکم و‌ هدفمند در راستای توسعه صادرات این بخش از صنایع کشور است. اشتغال زایی در صنعت چاپ باید با آموزش باید همگام باشد.

  رییس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ همچنین گفت: به همین منظور این اتحادیه  با هماهنگی یکی از مراکز دانشگاهی و همچنین اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران اقدام به ثبت‌نام علاقمندان کرده است. اشتغال زایی در صنعت چاپ می تواند کمک شایان توجهی به بخش اشتغال زایی کل کشور باشد.

  اشتغال‌ زایی در صنعت چاپ 

  بیشتر بخوانید:

  پیام تبریک رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران به مدیرکل دفتر چاپ و نشر

   

  برنامه ریزی برای اشتغال زایی در صنعت چاپ 

  وی با اشاره به اهمیت یک حلقه ارتباط بین صنعت و دانشگاه و‌نقش آن در توسعه علمی گفت: یکی از مهمترین خروجی‌های این رویداد می‌تواند همکاری سه مرکز دانشگاه اتحادیه و اتاق بازرگانی باشد؛ ما این اقدام را علاوه ایجاد اتصال بین دانشگاه و صنعت برای ایجاد فرصت شغلی و اشتغال زایی در صنعت چاپ برای علاقمندان و دانشجویان برنامه ریزی کرده‌ایم.

  به گفته عابدین، این روند آموزشی در سند چشم‌انداز اتحادیه صادرکنندگان تعریف و بازنگری شده است زیرا معتقدیم که تعلیم نیروهای ماهر در بعد آکادمیک در بهبود و ارتقای مهارت‌های فنی تاثیر خواهد داشت.

  وی با اشاره به برگزاری اولین دوره یک روزه گفت: در این مرحله با هماهنگی کارگروه آموزش اتحادیه، هدف‌گذاری در بخش چاپ فلکسو و گراور عریض و بسته‌بندی‌های مربوطه است که از ایده تا محصول به تفکیک بصورت عملی تدریس خواهد شد.

  اشتغال‌ زایی در صنعت چاپ عابدین با طرح این موضوع که این دوره‌ها در بخش‌های مختلف چاپ و نشر و بسته بندی ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: علاوه بر این موضوعاتی مثل نحوه صادرات، بازارهای داخلی ایرانی بالقوه و بالفعل، بررسی استراتژی‌های بازاریابی و  فروش در بازار داخل نیز تدریس می‌شود.

  وی با بیان اینکه در پایان هر دوره مدرک پایان دوره معتبری نیز به شرکت کنندگان ارایه خواهد شد، گفت: اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ معتقد است آموزش محور اصلی توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی و توسعه پایدار است و به همین دلیل تلاش مضاعفی برای توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در دستور کار خود قرار داده است. اشتغال زایی در صنعت چاپ همراه و همگام با آموزش به مراتب تاثیر بهتری خواهد گذارد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  6 + نوزده =