تداخل شغلی در صنعت چاپ خوزستان

  گفت و گو با ابوالفضل آرش مدیر چاپخانه آرش

  0
  60
  مجوزهای صنعت چاپ

  تداخل شغلی در صنعت چاپ خوزستان یکی از بزرگ‌ترین مشکلات حوزه ما است به این معنا که یکسری از افراد به فعالیت در بخش چاپ دیجیتال روی آورده‌اند و در کنار آن نیز یک دستگاه پرینت رنگی گذاشته‌اند و به گرفتن سفارش‌های چاپی اقدام می‌کنند، پرفراژ دستی نیز دارند.

  ابوالفضل آرش مدیر چاپخانه آرش است، وی درباره حال‌و روزصنعت چاپ خوزستان به خبرنگار چاپ و نشر  آنلاین گفت: وضعیت صنعت چاپ استان خوزستان نسبت به سایر استان‌ها تفاوت چندانی ندارد؛ به این معنا که این حوزه در استان ما نیز در حال نابودی است. خیلی از فعالان صنعت چاپ، چاپخانه و دستگاه‌های چاپشان را فروخته‌اند و به کار دلالی در این بخش روی آورده‌اند؛ به این معنا که سفارش‌ها را دریافت می‌کنند و به استان‌ها و چاپخانه‌های دیگر می‌فرستند.

  بیشتر بخوانید:معضل بیرون رفتن کارهای چاپی استان خوزستان

   صنعت چاپ خوزستان و ورود اینترنت 

  مدیر چاپخانه آرش اظهار داشت: تداخل شغلی در صنعت چاپ خوزستان یکی از بزرگ‌ترین مشکلات حوزه ما است به این معنا که یکسری از افراد به فعالیت در بخش چاپ دیجیتال روی آورده‌اند و در کنار آن نیز یک دستگاه پرینت رنگی گذاشته‌اند و به گرفتن سفارش‌های چاپی اقدام می‌کنند، پرفراژ دستی نیز دارند. با به وجود آمدن اینترنت و فضای مجازی شغل‌های بسیاری از بین رفت، کار چاپ نیز یکی از این شغل‌هاست. بنده کارم را از سال 77 آغاز کردم و هرسال نیز ماشین‌های جدید به مجموعه اضافه کردم؛ اما به دلیل شرایط بد اقتصادی مجبور به فروختن دستگاه‌ها و تعدیل نیرو شدم.

  مطلب قبلیمتوسط قیمت کتاب با وجود کاغذ یارانه ای کاهش نیافت
  مطلب بعدیرقابت در بازار جهانی مستلزم توجه به بسته ‌بندی محصولات است

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × دو =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.