معضل بیرون رفتن کارهای چاپی استان خوزستان

  گفت و گو با مهران مزبیه مدیر چاپ آپادانا

  0
  140
  کارهای چاپی استان خوزستان

  استان خوزستان به دلیل داشتن صنایع پتروشیمی و بنادری که در اطراف دارد از پتانسیل خوبی برای رشد در صنعت چاپ برخوردار است؛ اما همان‌طور که عرض کردم اکثر کارهای چاپی استان خوزستان خارج می‌شوند و ادارات نیز این روزها یا مستقل شدند و یا به دلیل ورود تکنولوژی‌های نوین از صنعت چاپ بی‌نیاز شده‌اند.

  مهران مزبیه باف یکی از چاپخانه‌داران استان خوزستان است. مدیر چاپخانه آپادانا طی گفت‌وگوی کوتاهی با چاپ و نشر آنلاین درباره وضعیت صنعت چاپ استان خوزستان گفت: وضعیت صنعت چاپ در استان خوزستان چندان نرمال نیست؛ متأسفانه ملاک ما برای همه‌چیز پایتخت است، به همین دلیل اکثر سفارشات بزرگ استان به تهران فرستاده می‌شود.

  کارهای چاپی استان خوزستانوی در ادامه افزود: قیمت کاغذ، الکل، جوهر به‌شدت بالا رفته است و این در حالی است که کارهای چاپی استان روز به روز کمتر می‌شود و این مطلب حاشیه سود چاپخانه‌ها را هرروز کمتر می‌کند. ما به‌سختی می‌توانیم خرج و دخل را با هم‌تراز کنیم.

  بیرون رفتن کارهای چاپی استان خوزستان 

  مزبیه باف بیان داشت: استان خوزستان به دلیل داشتن صنایع پتروشیمی و بنادری که در اطراف دارد از پتانسیل خوبی برای رشد در صنعت چاپ برخوردار است؛ اما همان‌طور که عرض کردم اکثر کارهای چاپی استان خوزستان خارج می‌شوند و ادارات نیز این روزها یا مستقل شدند و یا به دلیل ورود تکنولوژی‌های نوین از صنعت چاپ بی‌نیاز شده‌اند. این مواردی که عرض کردم باعث شده تا بسیاری از چاپخانه‌دارانی مانند من که عاشق کار چاپ هستند مجبور به ترک کردن این حوزه شوند. کارهای چاپی استان خوزستان 

  مدیر چاپ آپادانا در ادامه اظهار داشت: مشکلاتی زیادی متأسفانه در سال‌های اخیر برای چاپخانه‌ها به وجود آمده است و مهم‌تر از همه اینکه این صنعت از سوی هیچ نهاد و ارگان دولتی حمایت نمی‌شود. همان‌طور که عرض کردم خیلی از چاپخانه‌ها از این کار بیرون آمدند؛ پسر بنده به دلیل اشتغال من در این حوزه با این رشته بیگانه نیست، اصول اساسی این کار را می‌شناسد اما با این‌همه حاضر نیست آینده شغلی و سرمایه جوانی‌اش را روی این بخش بگذارد، حاضر است یک بوتیک راه‌اندازی کند تا این رشته را ادامه دهد؛ دلیل اصلیش نیز این است که سود با میزان تلاش و دردسرهای این رشته همخوانی ندارد.

  بیشتر بدانید:صنعت چاپ آذربایجان‌غربی غرق در مشکلات

  وی در پایان افزود: همان‌طور که اشاره کردم رشته دانشگاهی بنده ادبیات فارسی بود و ربط چندانی به کار چاپ نداشت، من صنعت چاپ را به شکل تجربی آموختم و عشق فراوانی نیز به آن دارم، امیدوارم که بتوانیم این حوزه را ارتقا دهیم اما مشکلات زیادی وجود دارد که به بخشی از آن‌ها اشاره کردم و باعث می‌شود تا نتوانم آینده چندان روشنی را برای صنعت چاپ کل کشور و در ادامه استان خوزستان پیش‌بینی کنم.

  کارهای چاپی استان خوزستان

  مطلب قبلیرازهای فروش آنلاین برای کارآفرینان حرفه ای 
  مطلب بعدیمدیریت نوآورانه ضرورتی انکارناپذیر برای تحول در صنعت نشر است

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 + سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.