رکود در بازار چاپخانه داران مازندران

  0
  69
  بازار چاپخانه داران مازندران

  فعال صنعت چاپ در مازندران گفت: شیوع کرونا و کاهش تولیدات بخش های مختلف، بازار چاپخانه داران مازندران را راکد و سرد کرده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از بازار، علی عسگریان فعال صنعت چاپ مازندران با بیان اینکه فعالیت چاپخانه ها کمتر و محدودتر شده است، افزود: شیوع کرونا ویروس سبب شده تا بازار چاپخانه داران مازندران کساد و راکد شود و برخی از واحدهای تولیدی بساطشان جمع کرده اند.

  وی به خسارت کرونا به چاپخانه ها اشاره کرد و گفت: وقتی توان و قدرت خرید مردم کمتر می شود روی کار چاپخانه ها نیز تاثیر می گذارد و نیاز به برچسب ها و کارهای چاپی کمتر می شود.

  وی ادامه داد: کاهش تولید دیگر بخش ها بر تولید در چاپخانه ها نیز اثر منفی می گذارد و هزینه های مواد اولیه نظیر سلفون، صحافی، فیلم، زینک و غیره نیز بیشتر شده است.

  عسگریان یادآور شد: با اینکه تنوع تولید در چاپخانه ها بالا است، تولید جعبه و برچسب روی محصولات از جمله فعالیت چاپخانه ها است. 

  این فعال در صنعت چاپ تصریح کرد: تمامی مردم با صنف چاپ اعم از کارگران، اصناف و غیره با چاپخانه سروکار دارند و قدیمی بودن دستگاه ها از جمله دغدغه ها است.

  بیشتر بخوانید: راه اندازی نخستین مرکز چاپ خط بریل مازندران

  وی با بیان اینکه استفاده از مهره های حروف چینی طی سال های اخیر منسوخ شده است، گفت: با ورود دستگاه های جدید، بسیاری از تجهیزات قدیمی غیرفعال شده است. بازار چاپخانه داران مازندران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست + پانزده =