تفاهم نامه همکاری علمی میان بدنه چاپ و ارشاد در انتظار امضا

  0
  69
  تفاهم نامه همکاری علمی

  رئيس انجمن علمی فناوری چاپ ايران با مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور سياست گذاريی ‌های كلان و توسعه فعاليت ‌های فناورانه فرهنگی و هنری دیدار کردند، قرار است به‌ زودی تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی بین این دو مجموعه امضا شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ محمد بيطرفان، رئيس انجمن علمی فناوری چاپ ايران با اشاره به فعالیت ‌های اخیر این انجمن گفت: روز گذشته سه‌ شنبه (7 دی‌ ماه) با محمدحسين ايمانی خوشخو، مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور سياست گذاری ‌های كلان و توسعه فعاليت ‌های فناورانه فرهنگی و هنری و رئيس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنايع فرهنگی درباره ظرفیت ‌های موجود در انجمن ديدار داشتیم.

   وی افزود: در اين ديدار، گزارشی از عملكرد و فعاليت ‌های انجمن و برگزاري هفت دوره هفته نكوداشت علوم و فناوری چاپ همزمان با ١١ شهريور روز ملی صنعت چاپ اراده کردیم.

   بیطرفان با بیان اینکه انجمن همواره تلاش کرده منشاء تغيير و تحولات در سطح صنعت باشد، عنوان کرد: در این دیدار عنوان شد که انجمن، فعاليت ‌های خود در راستای تبيين و ارتقاء جايگاه صنعت راهبردی چاپ كشور، ايجاد پل ارتباطی بين دانشگاه و صنعت، گفتمان‌ سازی در حوزه ‌های مغفول مانده به‌ويژه امور پژوهشی، خوداتكايی و تشويق و حمايت از بومی ‌سازی دنبال کرده است. تفاهم نامه همکاری علمی

   وی تاکید کرد: برگزاری ٢ همايش ملی، تجليل از ده‌ ها پيشكسوت صنعت چاپ، شركت دانش بنيان، كارآفرين و پژوهشگر نمونه، بيش از ٥٠ نشست هم‌انديشی علمی و تخصصی، ده‌ها كارگاه آموزشی و اولين نمايشگاه دستاوردهای پژوهشی در حوزه صنعت چاپ، ١٠ تفاهم نامه همکاری علمی و اموزشی و پژوهشی با دانشگاه‌ها و مراكز علمی و پژوهشی تراز اول كشور، حضور فعال در جشنواره ‌هاي صنعت چاپ استان ‌های مختلف كشور و تعامل سازنده با ساير تشكل ‌های فعال و تاثير‌گذار در سراسر كشور ازجمله اقدامات انجمن به شمار می‌آید.

   به گفته وی، تلاش و پيگيری و تحقق ايجاد رشته مهندسي پليمر با گرايش چاپ در مقطع كارشناسی‌ارشد، ترويج علم و دانش و امور پژوهشی و حمايت از خودباوری، خوداتكايی، بومی‌سازی، شناسايی و معرفی چالش‌ها و فرصت‌های پيش رو اين صنعت راهبردی در سطح كلان ملی نیز از دیگر اقداماتی بود که در این دیدار به آن اشاره شد.

   بیطرفان همچنین به ارائه پیشنهادات خود در خلال این نشست، اشاره کرد و گفت: ما آمادگی كامل انجمن را برای هرنوع تعامل، همكاری و مشاركت در امر سياستگذاری‌های كلان و توسعه فعاليت‌های فناورانه در حوزه صنعت چاپ با مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنايع فرهنگی اعلام کردیم.

   وی با اشاره به صحبت‌های محمدحسين ايمانی خوشخو، مشاور وزير در امور سياست‌گذاری‌های كلان و توسعه فعاليت‌های فناورانه فرهنگی و هنری، توضیح داد: وی با تقدیر از مجموعه فعاليت‌های ارزنده و تاثيرگذار انجمن بر ضرورت شناسايی و فراهم شدن بسترهای لازم برای همكاری‌های مشترک و دوجانبه تاكيد کرد. تفاهم نامه همکاری علمی

  بیطرفان با بیان اینکه در این دیدار درباره امضای تفاهم نامه همکاری علمی،‌ آموزشی و پژوهشی نیز صحبت شد، افزود: دکتر  خوشخو در ادامه بر ظرفيت‌های كم‌نظير پارک ملی در تشويق و ترغيب شركت‌های دانش‌بنيان و فعاليت استارتاپی در حوزه صنعت چاپ تاكيد و خواستار همكاری انجمن در اين خصوص شد و رهنمون‌های لازم درباره توسعه فعاليت‌های انجمن در حوزه‌های مرتبط را ارايه كرد.

  تفاهم نامه همکاری علمی

  مطلب قبلیقانون جدید مالیاتی برای تولیدکنندگان کالاهای بند (الف)
  مطلب بعدیشیوه های جدید قاچاقچیان کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 + شش =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.