قانون جدید مالیاتی برای تولیدکنندگان کالاهای بند (الف)

  0
  76
  قانون مالیات های مستقیم

  از ۱۳دی ‌ماه ۱۴۰۰، قانون جدید مالیاتی برای تولیدکنندگان و عرضه‌ کنندگان کالاهای بند (الف) اجرا می شود. طبق این قانون تولیدکنندگان و عرضه‌ کنندگان کالاهای موضوع بند (الف) ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، مکلف به درج برچسب معافیت از این مالیات روی بسته ‌بندی کالاهای مذکور هستند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از اتاق ایران، داود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در نامه‌ای به غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران، جزئیات اجرای تبصره «۲» جز ۱۷ بند (الف) ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۰۲/ ۰۳/ ۱۴۰۰ را که از تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود را تشریح کرد. طبق این نامه قانون جدید مالیاتی برای تولیدکنندگان و عرضه‌ کنندگان کالاهای بند (الف) از این تاریخ قابل اجرا است.

  قانون جدید مالیاتی برای تولیدکنندگانبر اساس این تبصره، «تولیدکنندگان یا عرضه‌کنندگان کالاهای موضوع این بند از قانون، مکلفند که برچسب معافیت از مالیات بر ارزش افزوده را روی بسته‌بندی کالاهای مذکور درج کنند». همچنین بر این اساس، «دریافت مالیات و عوارض از کالاها و خدمات معاف توسط عرضه‌کنندگان آنها مشمول جریمه‌ای معادل دو برابر مالیات و عوارض دریافتی بوده و قابل بخشودگی نیست».

  بر اساس نامه سازمان امور مالیاتی کشور به رئیس اتاق ایران که به امضای داود منظور رئیس این سازمان رسیده، علاوه بر آنکه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان کالاهای معاف مکلفند برچسب معافیت از مالیات بر ارزش افزوده را از تاریخ اجرای قانون، روی بسته‌ بندی کالاهای مزبور درج کنند، به هنگام عرضه، مجاز به دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده از کالاها و خدمات معاف نیستند و در صورت تخلف نه تنها باید مالیات و عوراض دریافتی را عودت کنند، بلکه مشمول جریمه‌ای معادل دو برابر مالیات و عوارض دریافت نیز می‌ شوند که غیر قابل بخشش است.

  قانون جدید مالیاتی برای تولیدکنندگان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج + 5 =