مدیر مجتمع چاپ میلاد دهدشت؛ نفس‌های آخر صنعت چاپ در کهگیلویه و بویر احمد

  0
  52
  مجتمع چاپ میلاد دهدشت

  مدیر مجتمع چاپ میلاد دهدشت: دنیای جدید این حوزه با تغییرات بسیار زیادی روبرو شده است و برای آنکه بتوان صنعت چاپ را به‌روز و زنده نگاه داشت نیاز به سرمایه‌گذاری داریم. سرمایه‌گذاری برای واردکردن ماشین‌آلات و دانش جدید نیاز داریم تا جانی دوباره به این حوزه ببخشیم؛ این مهم نیز نیاز به برنامه‌ریزی‌های مسئولان تأثیرگذار دارد.

  محمدرضا زمانی پور مدیر مجتمع چاپ میلاد دهدشت درباره وضعیت صنعت چاپ استان کهگیلویه و بویر احمد به خبرنگار مجله چاپ و نشر گفت: این روزها که کل کشور در رکود اقتصادی به سر می‌برد تمامی صنایع با مشکل روبرو هستند و این موضوع در مورد صنعت چاپ استان ما نیز صدق می‌کند.

  مجتمع چاپ میلاد ده دشتوی در ادامه افزود: گرانی ناگهانی مواد اولیه همچون کاغذ و مرکب باعث شده است تا هزینه‌های تولید سرسام‌آور شود. ما به دلیل نبود سرمایه امکان به‌روزرسانی دستگاه‌هایمان را نداریم. این موارد باعث شده است تا تولید یک کار چاپی با هزینه‌های بالایی انجام شود. مشتریان نیز ترجیح می‌دهند کارهایشان را با هزینه‌های پایین‌تری انجام دهند از همین رو بخش زیادی از کارها توسط دلالان به شهرهای دیگر فرستاده می‌شود.

  مجتمع چاپ میلاد ده دشتمجتمع چاپ میلاد دهدشت 

  زمانی پور اظهار داشت: کمبود کار در استان وجود دارد با این‌همه اداره ارشاد همچنان مجوز برای تأسیس چاپخانه در استان صادر می‌کند و دلیلشان هم این است که می‌گویند می‌خواهند اشتغال‌زایی کنند. اشتغال‌زایی در زمینی که جایی برای رشد وجود ندارد کاری است نامعقول؛ برای این مهم ما نیاز بررسی دقیق و سرمایه‌گذاری در رشته‌هایی داریم که پتانسیل و ظرفیت لازم برای ایجاد شغل را دارند.

  مجتمع چاپ میلاد دهدشت

  بیشتر بخوانید:سرمایه‌گذاری نیاز صنعت چاپ کهگیلویه و بویر احمد

  مدیر مجتمع چاپ میلاد دهدشت؛ نیازمند برنامه ریزی مسئولان

  وی در ادامه بیان داشت: یکسری از کارهای ما مربوط به بخش اداری است که آن‌هم به دلیل اتوماسیون شدن سیستم‌های اداری کاهش‌یافته است و از سوی دیگر فضای مجازی نیز باعث شده تا قسمت عمده کارهای چاپی حذف شود. دنیای جدید این حوزه با تغییرات بسیار زیادی روبرو شده است و برای آنکه بتوان صنعت چاپ را به‌روز و زنده نگاه داشت نیاز به سرمایه‌گذاری داریم. سرمایه‌گذاری برای واردکردن ماشین‌آلات و دانش جدید نیاز داریم تا جانی دوباره به این حوزه ببخشیم؛ این مهم نیز نیاز به برنامه‌ریزی‌های مسئولان تأثیرگذار دارد.مجتمع چاپ میلاد ده دشت

  مطلب قبلینخستین پاکت شرینک بدون PVDC قابل بازیافت
  مطلب بعدیرفع مشکلات تولیدکنندگان در صنایع خلاق وزرات صمت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 5 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.