کارخانه تولید جوهر‌های نانویی در هلند راه اندازی شد

  0
  37
  جوهر‌های نانویی

  لاندا دیجیتال (Landa Digital Printing) که چاپ دیجیتال را با فناوری نانو ترکیب کرده، با افزایش حضور خود در سراسر جهان، تصمیم به گسترش فعالیت‌ های تولیدی و راه‌ اندازی یک کارخانه جدید جوهر‌های نانویی در هلند دارد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، به واسطه راه‌اندازی این خط تولید جدید، ظرفیت تولید جوهر‌های نانویی این شرکت دو برابر شده و دسترسی به بخش عظیمی از مشتریان این شرکت در اروپا تسهیل می‌ شود. جوهر‌های نانویی

   در سال ۲۰۱۲ میلادی، بنی لاندا (Benny Landa) که بنیان‌ گذار و ذهن خلاق شرکت ایندگو دیجیتال (Indigo Digital Printing) است، از لاندا به‌عنوان جدیدترین شرکت خود در حوزه چاپ رونمایی کرد.

   این شرکت، چاپگر‌های لاندا نانوگراف (Nanographic Printing® Press) را توسعه داده است که با استفاده از نانوتکنولوژی، فناوری‌ های دیجیتال را با افست ترکیب می‌ کند.

   دستگاه‌ های چاپ نانوگراف لاندا فرمت «B ۱» هستند که فرمت استاندارد تولید چاپ می‌باشند و به صورت افست برای چاپ تجاری و بسته‌بندی استفاده می‌شوند. ج وهر‌های نانویی

   بر اساس گزارش پایگاه خبری فناوری نانو، دستگاه‌ های توسعه یافته لاندا می‌ توانند به کیفیت افست، از جمله تولید ۹۶ درصد طیف رنگی پنتون، بر روی هر کاغذ روکش شده یا بدون پوشش، با سرعت ۶۵۰۰ برگ در ساعت دست پیدا کنند. با این طیف رنگی، نیازی به ترکیب رنگ‌های خاص نبوده و در نتیجه، در زمان، هزینه و سرمایه‌گذاری مورد نیاز صرفه‌جویی می‌شود.

   مدتی طول کشید تا چاپ نانوگراف لاندا کامل شود. در سال ۲۰۱۶ میلادی بنی لاندا به صراحت گفته بود که قبل از اینکه فناوری به خوبی کار کند، اقدام به عرضه آن نخواهد کرد. این رویکرد از آنجا شکل گرفت که در ابتدای فعالیت شرکت ایندگو و زمانی که برای عرضه محصولات آن اقدام شد، به دلیل مشکلات دستگاه‌ها لازم بود که آن‌ها به مرکز تولید بازگردانده شوند و همین مسئله، تقریباً ایندیگو را به آستانه نابودی کشاند. در همین راستا، لاندا پس از آزمایش بتا دستگاه‌های چاپ نانوگراف خود، آن‌ها را از سال ۲۰۱۸ عرضه نمود و امروزه این دستگاه‌ها را می‌توان در سرتاسر جهان یافت.

  جوهر‌های نانویی امیر شالف (Amir Shalev)، مدیر توسعه بازار لاندا دیجیتال می‌گوید: «حضور لاندا در سراسر بخش‌های مرتبط با چاپ تجاری و چاپ بسته‌بندی در سراسر جهان در حال رشد است. مشتریان خوشحالند که دستگاه لاندا با کار‌های موجود مطابقت داشته و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا سریع‌تر به درخواست‌های بازار پاسخ دهند.

   دستگاه‌های لاندا عملکرد کلی کارخانه را افزایش داده و بسیار پربازده‌تر از تجهیزات دیجیتال قدیمی عمل می‌کنند. مشتریان ما تا حدی مشتاق هستند که به طور فعال در مورد این دستگاه‌ها صحبت می‌کنند و کمپین‌های لاندا را توسعه می‌دهند. آن‌ها در حال آزمایش هستند، کار‌هایی را به ما نشان می‌دهند که دستگاه‌ها می‌توانند انجام دهند و حتی ما هم از آن‌ها اطلاعی نداشتیم و پیشرفت‌هایی را که انجام داده‌اند برای ما ارسال می‌کنند.»

   

  تولید جوهرهای نانویی «Landa Nanoink»

   با رشد بازار این دستگاه‌ها، نیاز به جوهر‌های نانویی لاندا با عنوان «Landa Nanoink» نیز گسترش یافته و در نتیجه این شرکت تصمیم گرفت تا کارخانه جدیدی در هلند نیز برای تولید این جوهر‌ها و پوشش نیاز بازار راه‌اندازی کند.

   این جوهر‌های لاندا، همانطور که از اسمشان هم مشخص می‌باشد، متشکل از نانوذرات هستند. بسیاری از مواد وقتی به اندازه‌های نانویی کاهش می‌یابند، خواص غیرمنتظره‌ای پیدا می‌کنند. به عنوان مثال، در سیستم‌های پوشش، برخی از ذرات فوق‌العاده سخت می‌شوند و می‌توانند از سطوح در برابر سایش محافظت کنند. در طول یک دهه تحقیق، لاندا مشاهده کرد که رنگدانه‌های جوهر نیز زمانی که به مقیاس نانومتری می‌رسند، به رنگ‌های فوق‌العاده قوی تبدیل می‌شوند.

   امیر شالف در خصوص راه‌اندازی این خط تولید جدید گفت: «افزودن یک کارخانه جدید در اروپا مزایای مختلفی دارد که از آن جمله می‌توان به کاهش هزینه‌های حمل‌و‌نقل و نزدیکی بیشتر به مشتریان اشاره کرد.

  بیشتر بخوانید: کاربرد فناوری نانو در بسته بندی و چاپ

   ما به دلیل نزدیکی محصول به مشتریان و کارآمدی تأمین منابع و توزیع، تصمیم گرفتیم کارخانه‌ای در اروپا بسازیم. این به ما کمک می‌کند تا سطح خدمات را بالا نگه داریم و در عین حال هزینه‌ها را کنترل کنیم و نظارت بر محیط‌زیست را حفظ کنیم، هلند به ویژه شرایطی عالی هم از منظر محیطی و هم از منظر تجاری در اختیار ما قرار می‌دهد و ما از انرژی سبز و سایر مزایای پایدار استفاده می‌کنیم. البته شاید این تنها کارخانه جوهرسازی ما در آینده نباشد. چاپ دیجیتال لاندا در ایالات متحده هم به خوبی کار می‌کند و ما شاهد تقاضای فوق‌العاده‌ای از بازار آمریکا هستیم و این می‌تواند یک گزینه برای آینده باشد.»

  جوهر‌های نانویی

  مطلب قبلی7 سایت کاربردی برای تولید محتوای موفق
  مطلب بعدیمدیر فروش شرکت کیاما: چاپ و تولید بسته‌ های دارویی نیازمند دقت بیشتر

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 + 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.