تولیت صنعت چاپ  را به وزارت صمت بسپارید

  0
  65
  تولیت صنعت چاپ

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد فعالیت چاپ و بسته بندی در حوزه بسته بندی است، گفت: باید تولیت صنعت چاپ  از حوزه وزارت فرهنگ به وزارت صمت منتقل شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگذاری صدا و سیما، احمد ابوالحسنی در نمایشگاه صنعت چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته اظهار داشت: این صنعت سه مشکل عمده در حوزه واردات و صادرات و همچنین تولیت این حوزه دارد.

  وی گفت: در حوزه واردات ۷۵ درصد مواداولیه و بیش از ۹۰ درصد ماشین آلات وارداتی است و در حوزه صادرات هم قوانین و مقررات باید با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت به نفع افزایش صادرات ساماندهی شود که ظرفیت‌های خوبی در این زمینه داریم.

  بیشتر بخوانید:

  کیفیت خوب برگزاری نمایشگاه چاپ و ایجاد فرصت های نو

  تولیت صنعت چاپتولیت صنعت چاپ و ماهیت صنعتی حوزه چاپ

  آقای ابوالحسنی افزود: هم اکنون تولیت صنعت چاپ با  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اما برای توسعه آن نیاز به تسهیلات ارزی داریم که هنوز برنامه ریزی نشده و قرار است در جلسه‌ای با حضور مسئولان وزارت ارشاد و وزارت صمت و همچنین اتحادیه در این باره رایزنی و برنامه ریزی کنیم.

  وی گفت: باتوجه به اینکه این صنعت، ارزبر است امیدواریم با ساماندهی برنامه‌ها و حمایت‌ها بتوانیم این حوزه را توسعه دهیم و خواهان آن هستیم که متولی این حوزه به جای وزارت ارشاد؛ وزارت صمت باشد، چون بخش مهمی از فعالیت‌های این حوزه، صنعتی است و زمانی که متولی این صنعت وزارت ارشاد شد، بیشتر فعالیت‌ها در حوزه نشر بود، اما امروزه غلبه فعالیت در این حوزه، فعالیت‌های صنعت بسته بندی است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 3 =