بازدید مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشاد از اتحادیه

  0
  64
  مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشاد

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ ظهر دیروز (16 آبان ماه) مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشاد به همراه جمعی از مسئولان این وزارتخانه به دیدار اعضای هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران رفتند.

  توسعه صنعت چاپ در سایه سار قانون

  در ابتدای این نشست احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران با اشاره به بازدیدهای بسیار خوبی که در روزهای اخیر توسط مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشاد صورت گرفته بود بیان داشت: در این جلسه اعضای هیئت مدیر اتحادیه چاپخانه داران تهران به نمایندگی از صنف چاپ و جناب ابراهیم به عنوان نماینده مستقیم وزارت ارشاد حضور دارند، این باعث افتخار است که ایشان با حضور خود مسئله مطالبه گری برای صنف چاپ را پر رنگ تر از پیش مطرح کردند.

  وی افزود: در حال حاضر هیئت مدیره یکدست شده است و جناب ابراهیمی نیز به ‌واسطه‌ی حضور چندین ساله ی خود در این بخش به مشکلات و معضلات صنعت چاپ به خوبی واقف هستند؛ در نتیجه می توان با قدرت پیش رفت و یک به یک با تعامل و همدلی موانع توسعه این صنعت معظم را از سر راه برداشت.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران همچنین اظهار داشت: فعالان صنعت چاپ با عزت و سربلندی در این حوزه مشغول به کار بوده و با راه های کسب درآمد نیز به خوبی آشنا هستند اما مسائل و معضلات حقوقی و قوانین دست و پاگیر شد راهشان است که این مهم باید با درایت مسئولان وزارت ارشاد حل شود، ما در این موارد نیازمند حمایت های وزارت ارشاد هستیم. تاکنون جلسات زیادی برگزار شده است و در آینده نیز جلسات متعدد دیگری را نیز پیش رو خواهیم داشت اما آنچه مطرح است خروجی این نشست ها است.

  وی با اشاره به حل موضوع تولیت صنعت چاپ بیان داشت: صنعت چاپ تا قبل از این حامی نداشت بنابر این ما خواستار تغییر تولیت این حوزه به وزارت صمت بوده ایم اما با تغییراتی که در وزارت ارشاد ایجاد شده است ما این امید را داریم که مشکلات این حوزه با درایت مسئولان ارشاد به صورت حقوقی و قانونی حل و فصل شود؛ صنعت چاپ به قوانین جدید و اصولی نیاز دارد، تنها قوانین صحیح و هدفمند است که می تواند از این صنعت شریف به درستی حمایت کند.

  احمد ابوالحسنی شرایط اقتصادی را سخت و بحرانی توصیف کرد و اظهار داشت: بنده به عنوان رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران و جناب ابراهیمی به عنوان مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشاد در شرایط بحرانی به صنعت چاپ رسیدیم؛ با این ‌همه بنده اعتقاد دارم ما می توانیم با اتحاد یکدیگر از این طوفان سخت سر بلند بیرون بیاییم. عملکردهای اجرایی ما باید بر مبنای قانون و با کمک تشکل های قانونی انجام شود تا ضمانت اجرایی آن توسط قانون حمایت شود. قانون می تواند جلوی هرج و مرج ها ایستادگی کند.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشادبازسازی عظمت صنعت چاپ با حمایت وزارت ارشاد

  عطاالله حسینی، عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران با مهم خواندن جایگاه صنعت چاپ در کشور بیان داشت: صنعت چاپ مشکلات زیادی دارد که جناب ابراهیمی به دلیل فعالیتی که در این صنف داشته اند با 90 درصد آن آشنایی دارند. یکی از مسائل ما محرومیت از مواهبی است که صنایع از آن برخوردارند، این در حالی است که همه به خوبی بر اهمیت این حوزه به عنوان صنعت واقف هستند؛ در شرایط حاضر نیز امکان انتقال ما به وزارت صمت فراهم نیست به همین جهت ما به حمایت قدرتمند وزارت ارشاد نیاز داریم.

  عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران در ادامه گفت: همان‌طور که جناب ابوالحسنی فرمودند چاپ یک صنف با عزت است؛ تنها تقاضای ما این است که کمک کنند تا این صنعت جان بگیرد و دوباره عظمت سابق را بازیابد. این صنعت می تواند به بازسازی صنایع دیگر نیز یاری رساند، همان‌طور که می دانید ما در بخش صادرات به خدمات صنعت چاپ به شدت نیاز داریم. متأسفانه پروسه ای که برای ما امکان همکاری با کشورهای دیگر را از جانب ارشاد فراهم می کند به شدت زمان بر و خسته کننده است، این موضوع نیز کشورهای دیگر را از همکاری با ما دلسرد می کنند. مسائلی از این دست باید مطرح و مورد بازنگری قرار گیرند.

  وی با اشاره به اهمیت راه اندازی هر چه زودتر دولت الکترونیک افزود: راه اندازی سیستم های الکترونیکی می تواند کمک شایان توجهی در جهت تسریع امور ایفا کند.

  همراهی ارشاد و صمت برای حل مشکلات صنعت چاپ

  سعید حاجیلو؛ عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران که یکی از مدیران جوان و موفق مجتمع چاپ نقش الماس است درباره تعامل وزارت ارشاد و وزارت صمت در خصوص حل مسائل مربوط به صنعت چاپ اظهار داشت: ما نیاز به پروانه بهره برداری داریم و این از عهده وزارت ارشاد خارج است.

  وی افزود: درخصوص مورد یاد شده مجبور شدیم برای مجموعه خودمان پروانه بهره برداری را خریداری کنیم این در حالی است که دارای پروانه صنفی هستیم؛ اگر بتوان ترتیبی داد تا وزارت ارشاد در وزارت صمت یک میز یا اتاقی داشته باشد که به امور این‌چنینی رسیدگی کند بسیاری از مشکلات خود به خود حل خواهد شد و قطعاً در صنعت چاپ اتفاق مهمی خواهد بود.

  برنامه ریزی و اولویت بندی برای حل مشکلات صنعت چاپ

  احمدرضا اعتماد مظاهری؛ عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران و مدیرعامل شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران بیان داشت: جناب ابراهیمی خودشان به تمامی مسائل صنف چاپ آگاه هستند و تجربه نشان داده که فردی عملگرا هستند و در مورد مسئله کاغذ و دیگر موارد که در گذشته به آن ها ورود پیدا کرده اند توانسته اند بسیار توانمند عمل کنند؛ مطلب مهم این است که ما نیاز به یک برنامه ریزی هدفمند با جدول زمان‌بندی داریم تا بتوانیم مشکلات این صنف را یک به یک مورد بررسی قرار داده و اقدام به حل آن ها کنیم.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشادرسیدگی به حل مسائل صنعت چاپ با کمک قانون

  علی اکبر ابراهیمی؛ مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشاد اظهار کرد: چاپ یک اتحادیه بزرگ است و بنده خودم را سرباز شما می دانم. در ابتدای شروع کار نیز خدمت پیشکسوتان رسیدم و بعد از آن نیز بازدید از مجموعه های جوان و توانمند این حوزه را آغاز کردم.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشاد تصریح کرد: قدم های ابتدایی کار برداشته شده است و به امید خدا با همکاری شما عزیزان مشکلات شناسایی و پیگیری های لازم انجام خواهد شد. دغدغه های صنف، دغدغه های دفتر چاپ نیز خواهد بود. این مسئله تنها در مورد تهران صدق نمی کند بلکه ما سفرهای استانی برای بازدید از صنف در تمامی استان های کشور خواهیم داشت و مسائل و مشکلات کل کشور در این حوزه را بررسی و اقدام به حل آن خواهیم کرد.

  وی افزود: تصمیم گیری ها با کمک خود شما عزیزان صورت خواهد گرفت. معیار تصمیم گیری های من بخش فنی دفتر اتحادیه ها هستند؛ به امید خداوند در بازدید از بخش چاپ با رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران همراه خواهم شد و در بازدید از لیتوگرافی های و دیگر رسته های این بخش با روسای دیگر اتحادیه های این صنعت معظم، همراه، همدل و هماهنگ گام برمی داریم.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشاد اظهار داشت: حریم من قانون است؛ با استفاده از مفاد قانونی و در سایه حمایت آن به احقاق حقوق صنعت چاپ می پردازیم؛ در این بین بنده هم مدافع حقوق دولت و هم مدافع حقوق اتحادیه ها و صنف هستم. اجرای قانون توسط سازمان ها دغدغه اصلی ماست.

  وی ادامه داد: با جلساتی که در این مدت برگزار شد مسائلی چون مالیات بر ارزش افزوده، مشکلات بیمه تأمین اجتماعی و مشکلات مربوط به موانع صادرات مطرح شد که در دستور کار برای بررسی قرار گرفته اند.

  علی اکبر ابراهیمی خاطرنشان کرد: بعد از جلسه معارفه ام با جناب پیشان هماهنگی های لازم را به عمل آورده و مسئولیت پیگیری امور صنفی به عهده ایشان گذارده شد. بحث توسعه صنعت چاپ نیز از جمله مواردی است که در جلسات شورای سیاست گذاری صد در صد به آن رسیدگی خواهد شد. اولین جلسه این شورا بعد از تدوین آیین نامه و در اواخر این ماه برگزار می شود. با تشکیل شورای سیاست گذاری تصمیم گیری ها آغاز می شود و من در این بین همراه شما خواهم بود.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشاد در پایان این نشست افزود: همان‌طور که جناب ابوالحسنی نیز اشاره کردند من و ایشان در دوره بحرانی این صنعت را تحویل گرفته ایم؛ اما با همکاری، همدلی و پشتکار در آینده شاهد تحولات مثبتی در این رسته خواهیم بود. باز هم تأکید می کنم اتحادیه خانه من است و من همراه شما هستم.

  بیشتر بخوانید: بازدید مدیر کل دفتر امور چاپ و نشر از مجتمع چاپ نقش الماس

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشادعمل گرایی و اجتناب از شعار زدگی

  میریونس جعفری؛ نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران با گلایه از شعارزدگی مسئولان اظهار داشـت: امیدوار هستیم با حمایت های جناب ابوالحسنی و ابراهیمی شاهد تحولات مثبت و کارکردی در صنف باشیم. مسئله مالیات بر ارزش افزوده در شرایط بحرانی که کار برای چاپخانه داران وجود ندارد به یک معضل بزرگ تبدیل شده است؛ رسیدگی به بیمه کارکنان و کارفرمایان تأمین اجتماعی نیز از دیگر مواردی است که نیاز به بازنگری مسئولان دارد.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر ارشاد 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  16 + دوازده =