مواد اولیه پتروشیمی عرضه کمی از سوی بورس دارد

  0
  58
  مواد اولیه پتروشیمی

  مواد اولیه پتروشیمی کنونی پاسخگوی نیاز تولیدکنندگان نیست 

  عضو هیئت‌مدیره شرکت نقشینه چاپ تبریز مهم‌ترین مشکل در زمینه تولید مواد را عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس برشمرد که تهیه آن را دشوار کرده است.

  مواد اولیه پتروشیمیبه گزارش چاپ و نشر آنلاین، شرکت نقشینه چاپ تبریز از سال 1377 آغاز به کار کرده است. این مجموعه شامل سه شرکت نقشینه چاپ (تولیدکننده و ارائه طیف گسترده‌ای از لفاف‌های بسته‌بندی و چاپ بر روی انواع فیلم‌ها)، صاف فیلم نوین آذربایجان (فعال در زمینه تولید و تأمین فیلم‌های BOPP ) و سپهر پلیمر سپاهان (تولیدکننده انواع فیلم‌های BOPET و BOPP) می‌شود.

  علی یزدان دوست عضو هیئت‌مدیره این شرکت مهم‌ترین مشکل در زمینه تولید مواد را عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس برشمرد که تهیه آن را دشوار کرده است. وی گفت: عرضه کم مواد پتروشیمی پاسخگوی میزان تولیدات ما نیست. به همین دلیل مجبور به تهیه مواد اولیه از طریق واردات هستیم که همین موضوع باعث گران شدن تولید می‌شود.

  وی بیان داشت: 90 درصد مواد اولیه پتروشیمی در داخل کشور تولید می‌شود اما عرضه آن کم است. مشکل اصلی ما به‌عنوان تولیدکننده نیز همین است که این مواد در داخل کشور وجود دارد اما ما برای تهیه آن دچار مشکل هستیم. چرایی این مشکل هنوز مشخص نیست و متأسفانه بیشتر شرکت‌های تولیدکننده درگیر آن هستند.

  بیشتر بخوانید: فعالان صنعت چاپ کشور و امیدواری در عین ناامیدی

  یزدان دوست ضمن اهمیت ورود دولت برای حل این مشکل تصریح کرد: این مشکلی نیست که به دست ما حل شود. مسئولان باید راهکاری برای عرضه بیشتر مواد پتروشیمی در بورس بیندیشند تا تولیدکنندگان بتوانند قیمت نهایی مناسب‌تری را برای محصولات خود در نظر بگیرند. این مشکلی است که در مقاطع مختلف بروز و ظهور بیشتری دارد. برای مثال در اوج مصرف میزان عرضه کاهش پیدا می‌کند.

  عضو هیئت‌مدیره نقشینه چاپ خاطرنشان کرد: اگر مسئولان فکر اساسی برای این معضل نکنند قطعاً تولیدکنندگان به سمت واردات بیشتر خواهند رفت که درنتیجه آن شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

  مطلب قبلیصنعت چاپ استان گلستان نیازمند پدری حمایتگر است
  مطلب بعدیآیین رونمایی از پوستر رویداد طراحی بسته بندی برگزار شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 − 11 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.