صنعت چاپ استان گلستان نیازمند پدری حمایتگر است

  0
  89
  صنعت چاپ استان گلستان 

  صنعت چاپ استان گلستان نیاز به چاپخانه های به روز و ماشین آلات جدید دارد تا بتواند حوزه چاپ را به روز رسانی کند. اداره ارشاد باید برای اعطای مجوز به این نکات توجه کند و به هر کسی که تازه از راه رسیده و یک دستگاه قدیمی و مستعمل در چاپخانه اش گذاشته، جواز ندهد. 

  حمید سلیمانی رئیس اتحادیه چاپخانه داران گلستان در گفت و گویی اختصاصی پیرامون خواسته های قانونی اتحادیه این استان از اداره ارشاد استان گلستان گفت: اتحادیه چاپخانه داران استان گلستان از اداره ارشاد استان به عنوان متولی صنعت چاپ تقاضا دارد که به خواسته های قانونی اش توجه کند؛ برای مثال ما انتظار داریم تا ارشاد به عنوان حامی ما برای نوسازی چاپخانه داران تسهیلات ویژه ای قائل شود. اعطای وام های کم بهره برای به روزرسانی دستگاه های چاپ نیز یکی دیگر از خواسته های اتحادیه است.

  صنعت چاپ استان گلستان وی در ادامه افزود: هم اکنون یکسری واحد صنفی وجود دارند که زیر مجموعه اتحادیه ما هستند اما باعث ایجاد تداخل شده اند. اتحادیه این واحدها را پلمب کرده است اما ارشاد بدون توجه به این موضوع و بدون هماهنگی با اتحادیه اقدام به باز کردن پلمب ها کرده است! ما سابق بر این تعاملات خوبی در زمینه بازرسی از واحدهای صنفی با اداره ارشاد داشتیم اما این تعاملات متأسفانه در حال حاضر بسیار کم رنگ شده است.

  سلیمانی اظهار داشت: اداره ارشاد برای اعطای مجوز تاسیس چاپخانه در مرکز استان ها قوانینی وضع کرده بود. ما انتظار داریم که آن ها خودشان به قوانینی که گذاشته اند تمکین کنند. دادن یکسری از مجوزها به بعضی از چاپخانه ها نه تنها کمکی به اشتغال زایی نمی کند بلکه باعث ایجاد بار اضافی و مشکلات مختلف برای دیگر چاپخانه داران استان می شود، برای مثال عرض می کنم، تاسیس یک چاپخانه با ماشینی که از چهل سال پیش تا به امروز کار کرده و فرسوده شده است چیزی به صنعت چاپ استان گلستان اضافه نمی کند.

  وی بیان داشت: ما نیاز به چاپخانه های به‌روز و ماشین آلات جدید داریم تا بتوانیم حوزه چاپ را به‌روزرسانی کنیم. اداره ارشاد باید برای اعطای مجوز به این نکات توجه کند و به هر کسی که تازه از راه رسیده و یک دستگاه قدیمی و مستعمل در چاپخانه اش گذاشته جواز ندهد.

  بیشتر بخوانید: هشتمین دوره همایش صنعت چاپ استان گلستان برگزار می شود

  صنعت چاپ استان گلستان نیازمند به نوسازی

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان گلستان افزود: ما از ارشاد تقاضا داریم که اتحادیه را فرزند خلف خود بداند و به چشم سیاهی لشکر به ما نگاه نکند، اتحادیه و اداره ارشاد لازم و ملزوم یکدیگر هستند. آن ها نظارت می کنند و پروانه صادر می کنند، ما نیز حامی منافع اعضای اتحادیه هستیم؛ به همین دلیل نیاز است تا با هماهنگی بیشتری با یکدیگر در این راه قدم برداریم.

  صنعت چاپ استان گلستان وی در پایان سخنانش در مورد حضور اتحادیه در هشتمین دوره همایش صنعت چاپ استان گلستان بیان داشت: برگزاری این همایش هیچ ربطی به اتحادیه استان ندارد؛ ما از سوی هیچ ارگانی به عنوان مجری و متصدی برپایی این رویداد دعوت نشدیم اما کسی را هم از حضور در این همایش منع نخواهیم کرد؛ ولی بنا به دلایل قانونی اعلام می کنیم به عنوان اتحادیه چاپخانه داران استان گلستان از شرکت در این برنامه امتناع خواهیم کرد.

  خبرنگار: صبا عرب زاده

  خبرنگارصنعت چاپ استان گلستان 

  مطلب قبلیتعیین محصولات نفتی و پتروشیمی معاف از مالیات صادرات 
  مطلب بعدیمواد اولیه پتروشیمی عرضه کمی از سوی بورس دارد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دوازده + 19 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.