مدیر بازرگانی کاج؛ همبستگی لازمه حیات صنف است

  0
  63
  بازرگانی کاج

  مدیر بازرگانی کاج؛ 15 الی 20 واردکننده قدرتمند داریم که به‌صورت شفاف در این حوزه کار می‌کنند؛ اگر این افراد با یکدیگر هماهنگی داشته باشند می‌توانند ثبات رویه‌ای در بازار و بر کنترل قیمت‌ها ایجاد کنند تا به‌این‌ترتیب صنف چاپ که حیات همگی ما به آن وابسته است کمترین آسیب را ببیند.  

  محمد فرمنش مدیر بازرگانی کاج است. وی در حدود 32 سال است در بخش تأمین ملزومات چاپی به فعالیت مشغول است و کار واردات انواع محصولات موردنیاز قبل از چاپ، حین چاپ و پس از چاپ را بر عهده دارد؛ مجموعه فرمنش در حدود 10 سال است که با برند خاص خود محصولاتش را روانه بازار می‌کند.

  وی وضعیت این روزهای بازار ملزومات چاپ را آشفته و بی‌نظم دانست و بیان داشت: همان‌طور که می‌دانید کار ما وابسته به کار چاپخانه‌ها و لیتوگراف ها است؛ اگر چاپخانه‌ها کار برای انجام دادن داشته باشند ما نیز فروش خوبی خواهیم داشت.

   بازرگانی کاج

  وی در ادامه اظهار داشت: مشکلات سیاسی و جنگ روسیه و اوکراین تأثیرات نامطلوبی بر بازار گذاشته است و قیمت کلیه کالاها و به‌خصوص مواد اولیه بالا رفته است؛ کشور ما نیز از این افزایش قیمت‌ها بی‌نصیب نمانده است. مسائل ارزی، جنگ و مشکلات سیاسی باعث شده است تا ما شاهد یک افزایش قیمت 50 درصدی نسبت به سال گذشته باشیم. ما مشکل تأمین و کمبود جنس نداریم مسئله اساسی مصرف چاپخانه‌ها است که کاهش پیداکرده است.

  فرمنش افزود: مجموعه کاج به دلیل سبقه ای که در امر واردات ملزومات چاپی دارد مشکلی برای واردات ندارد؛ باید بگویم حتی در سال 1401 نسبت به سال‌های پیشین واردات بهتری داشتیم. مسئله بحث بهای تمام‌شده قیمت‌ها و کالاهاست که بسیار گران شده است. این افزایش بهای قیمت‌ها تأثیر مستقیم و نامطلوبی بر کار نهایی چاپ می‌گذارد. بازرگانی کاج

  وی در ادامه اظهار داشت:  همان‌طور که اشاره کردم سیاست‌ها و ناآرامی‌های منطقه تأثیر مستقیمی بر قیمت‌ها داشته است. در بخش خرید کالاهای خارجی در بعضی کالاها 25 درصد و در برخی دیگر شاهد 15 درصد افزایش  بوده‌ایم. این مسائل باعث ایجاد هرج‌ومرج در بازار شده است؛ زمانی که کار ضعیف می‌شود یکسری کارهای غیر عرفی هم به وجود می‌آید که صلاح نمی‌بینم به آن‌ها اشاره‌کنم. مجموعه بازرگانی کاج اما سعی کرده است با یک قیمت و سود معین به‌صورت شفاف در این حوزه به خدمت‌رسانی به همکاران این حوزه بپردازد.

  مدیر مجموعه بازرگانی کاج با اشاره به لزوم ایجاد همبستگی و همدلی در میان فعالان این صنف بیان داشت: 15 الی 20 واردکننده قدرتمند داریم که به‌صورت شفاف در این حوزه کار می‌کنند؛ اگر این افراد با یکدیگر هماهنگی داشته باشند می‌توانند ثبات رویه‌ای در بازار و بر کنترل قیمت‌ها ایجاد کنند تا به‌این‌ترتیب صنف چاپ که حیات همگی ما به آن وابسته است کمترین آسیب را ببیند.

   بازرگانی کاجمدیر بازرگانی کاج؛ ورود قیمت های نامتعارف در بازار

  فرمنش افزود: متأسفانه افرادی به این صنف ورود کرده‌اند که فاقد اطلاعات فنی هستند؛ این افراد با دادن قیمت‌های نامتعارف تعادل بازار را بر هم می‌زنند و با این کار منافع جمعی را به خطر می‌اندازند. بحث‌های مالیاتی و چک کردن حساب‌ها باعث شده است که ورود و خروج کالاها به‌صورت شفاف‌تری انجام شود و چنین افرادی کمتر بتوانند بازار را آشفته کنند.

  بیشتر بخوانید: گلایه مدیر چاپخانه گرگان از عدم تخصیص بودجه برای صنعت چاپ

  وی در پایان وضعیت صنعت چاپ کشورمان را نامطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: بنده مقیم کشور هلند هستم، دفاتری در کشور ترکیه و دیگر کشورهای دیگر نیز دارم؛ از همین رو به شکل نزدیکی با کار صنعت گران چاپ در این کشورها آشنایی دارم و باید بگویم شیوه کار کشورهای اروپایی و حتی ترکیه به واسطه وجود تکنولوژی‌های مدرن با کار ما بسیار متفاوت است. به‌منظور تقویت و ارتقا صنعت چاپ این دولت‌ها هستند که باید وارد عمل شوند و با ارائه تسهیلات و امکانات لازم پشتوانه‌ این حوزه باشند. بازرگانی کاج

  مطلب قبلیویژگی ها و استاندردهای بسته بندی دارو
  مطلب بعدیخبر جدید بانک مرکزی برای بازار ارز

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 − 4 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.