چاپ استان خوزستان نیازمند به‌روزرسانی

  گفت و گو با مسعود شکرانی مدیر چاپخانه اسلامی

  0
  71
  چاپ استان خوزستان

  صنعت چاپ استان خوزستان نیازمند به‌روزرسانی است، به‌روزرسانی نیز نیاز به سرمایه دارد و با شرایطی که وضعیت نامساعد اقتصادی کشور دارد چنین امکانی برای ما فراهم نیست.

  مسعود شکرانی مدیر چاپخانه اسلامی است. این چاپخانه از سال 1343 کارش را در حوزه چاپ آغاز کرد. وی درباره وضعیت این روزهای صنعت چاپ استان خوزستان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ در کشور ما در حال دگرگونی است. شیوه‌های گذشته این حوزه کم‌کم با توجه به ورود فناوری‌های نوین در حال منسوخ شدن است.

  مدیر مجموعه اسلامی در ادامه اظهار داشت: ما در رسته کارهای اداری فعالیت داریم. بخش اعظمی از این کارها به دلیلی که اشاره کردم از صحنه رقابت حذف ‌شده است؛ در این بین ما نیازمند به‌روزرسانی هستیم، به‌روزرسانی نیز نیاز به سرمایه دارد و با شرایطی که وضعیت نامساعد اقتصادی کشور دارد چنین امکانی برای ما فراهم نیست.

  بیشتر بخوانید:سلب انگیزه از تولیدکنندگان چاپ خوزستان

  عدم وجود کار در چاپ استان خوزستان

  شکرانی افزود: استان خوزستان یک منطقه محروم است و صنعت چاپ نیز در رسته‌هایی همچون بسته‌بندی و نشر نیاز به فعالیت‌های کارخانه‌ها و تولیدات دیگر دارد، چاپ کتاب و روزنامه به آن صورت در استان ما نیست، همین‌طور کارخانه‌هایی که برای تولیدات خود نیازمند به کالاهای تولیدی صنعت چاپ باشند نیز در استان ما فعال نیستند؛ از همین رو نمی‌توان آینده چندان روشنی برای صنعت چاپ استان خوزستان پیش‌بینی کرد.

  مطلب قبلیهمایش دستاوردهای زنجیره سلولزی هفتم اسفند برگزار می شود
  مطلب بعدیمعافیت مطبوعات از مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۱

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 + 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.