مدیریت نوآورانه ضرورتی انکارناپذیر برای تحول در صنعت نشر است

  0
  70
  مدیریت نوآورانه

  نیلی مقدمه ایجاد تحول در صنعت نشر را مدیریت نوآورانه در زمینه ایجاد تحول در سه بخش «تولید‌کنندگان» «ترویج و توزیع یا رسانش کتاب» و همچنین «مصرف‌» می‌داند و معتقد است، دولت باید با آرایش تحولی ساختار‌، ابزار‌های ناکارآمد و روش‌های کهنه سابق را حذف کند.

  مدیریت نوآورانه در سه حوزه اصلی تحول در صنعت نشر  

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا میثم نیلی، مدیر عامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی بحث درباره راه‌ های ایجاد تحول در صنعت نشر را گسترده دانست و بیان کرد: به‌طور خلاصه، برای تحول در صنعت نشر نیاز به مدیریت نوآورانه برای تحول در سه عرصه «تولید‌کنندگان»، «ترویج و توزیع یا رسانش کتاب» و همچنین «مصرف‌» نیاز داریم. بنابراین در این سه عرصه، صنعت نشر و همچنین صنف، به مدیریت نوآورانه نیاز دارد.

   وی همچنین تحول در حوزه‌های ترویج کتاب، کتابخوانی و تولید را منوط به تحول در این سه عرصه با کمک مدیریت نوآورانه دانست و افزود: برای تحقق تحول در این سه حوزه، دولت باید «آرایش تحولی» داشته باشد، ساختار‌، ابزار‌های ناکارآمد، روش‌های کهنه سابق و البته پُرهزینه را اندک‌اندک حذف و به باز‌سازی انقلابی آن‌ها اقدام کند.  

   نیلی با تاکید بر قابلیت بهره‌ مندی و بکارگیری «دولت مردمی» از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برمبنای طرح و افق جدید، بیان کرد: به‌نظر می‌رسد، دولت جدید این قابلیت را دارد تا همکاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر مبنای طرح و افق جدید به کار بگیرد و به اتفاق صنف، فعالان حوزه نشر و در عموم جامعه کتابخوان کشور، طرحی نو دراندازد.

   وی درباره بحث تقویت «اقتصاد فرهنگ» در حوزه نشر به‌عنوان یکی از رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مخاطب کتاب به‌دلیل مسائل اقتصادی، برای خرید و مصرف کالا‌ی فرهنگی تحت فشار است؛ بنابراین به‌نظر می‌‌رسد دولت باید در این عرصه کمک کند.

  نیلی اظهار کرد: نکته ویژه‌تر این است که ناشران یعنی تولید‌کنندگان و صاحبان صنعت نشر، همچنین فعالان صنایع اقماری صنعت نشر، همه دست به دست هم بدهند و قیمت تمام شده کتاب را برای مخاطب کاهش دهند. علاوه‌براین؛ دامنه این موضوع از تعیین قیمت کاغذ داخلی و سایر فرآیند‌های تولید به نفع مصرف‌کننده بهینه شود.

  بیشتر بخوانید: تحول در صنعت نشر را به رسمیت بشناسید

   مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی، با تاکید برتوجه به اقتصاد مصرف‌کننده کالای فرهنگی بیان کرد: به‌عنوان یک تولید‌کننده حوزه کتاب و نماینده تشکلی با بیش از 300 ناشر انقلابی عضو، می‌دانم اگر قیمت‌تمام شده کتاب را برای مخاطب و علاقه‌مند به کتاب کاهش دهیم، بی‌ تردید در بحث تقویت اقتصاد مصرف‌‌ کننده موثرخواهد بود.

  وی گفت: به‌نظر می‌‌رسد این هدف با بهره‌ وری در صنعت تولید کاغذ تا صنعت چاپ و دیگر مراحل تولید کتاب، شدنی است؛ به‌عبارت دیگر زمینه‌ وسیع‌تری برای دسترسی عادلانه‌ و فراگیر‌تر مردم کمتر‌برخورد‌ار به کتاب فراهم خواهد شد.

  مطلب قبلیمعضل بیرون رفتن کارهای چاپی استان خوزستان
  مطلب بعدیپاسخ سازمان هواپیمایی درخصوص افزایش نرخ بلیت پروازهای داخلی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × دو =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.